PC Medik – ozdravná injekce pro vaše Windows (recenze)

aktualizováno 
Počítače jsou nedílnou součástí našeho života, ale dokáží i pořádně potrápit. Pokud vás PC různým způsobem zlobí, zamrzává nebo je pomalé, pak zkuste tento softwarový nástroj, jenž vám pomůže s jeho nastavením.

Používáte svůj počítač dnes a denně? Připadá vám strašně pomalý a líný? Pak zkuste využít služeb PC Mediku. Jde o softwarový nástroj na modifikaci nastavení počítače za účelem zvýšení výkonu a eliminování počtu havárií operačního systému. Méně zkušeným uživatelům zajistí optimální chod PC, dle verze Windows a CPU. Nejen, že se automaticky postará o optimalizaci kolabujícího počítače, ale dokáže odstranit i řadu problémů, které zbytečně zaměstnávají systém, a dochází tak ke snižování jeho výkonu. Software automaticky přizpůsobí výkon některých systémových nastavení (registry, programy) tak, aby i vaše starší PC disponovalo dostatečným výkonem. Navíc, jeho obsluha je velmi snadná a jistě ji zvládne každý z vás.

Předem upozorňujeme na to, že tento článek je určen méně zkušeným uživatelům.

Funkce
Pro ovládání tohoto nástroje nemusíte být technickým géniem či ladičem PC. Program se postará o kompletní optimální výkon vašeho počítacího stroje dle OS, CPU a nastavení Windows. Program spolupracuje jak s procesory Intel, AMD, tak i VIA. Při ladění zasahuje do klíčů v registru systému. Celkovým přenastavením jejich hodnot dokáže odchytnout systémové chyby, na kterých OS kolabuje. Zvláště u některých aplikací, které dělají neustále problémy, může pomoci s jejich vyřešením. Pokud byste nebyli spokojeni s nastavením, které PC Medik provedl, můžete se vždy vrátit ke svému původnímu nastavení. Aplikace neprovádí žádné hardwarové modifikace komponent (úprava firmware). Navíc je po dobu 28 dní k volnému vyzkoušení, v rámci shareware verze, zcela zdarma.

Nastavení programu PCMedik

Některé automatické modifikace:

 • změna vyrovnávací paměti
 • optimalizace animačního nastavení Windows
 • více vnořených oken v jednom
 • celková optimalizace programů
 • aplikační priorita
 • kompletní správa registrů
 • Instalace
  Po stažení instalačního balíčku o celkové velikosti 1.1 MB dat budete v několika krocích vyzváni k přijetí licenčních podmínek a určení cesty, kam se software má nainstalovat. Systémové požadavky na PC jsou minimální. Program podporuje všechny verze OS Microsoft. Pro svůj chod vyžaduje procesor Pentium 90 MHz nebo vyšší, 8 MB paměti a 5 MB volného místa na disku. Není zapotřebí ani žádný restart OS. Po spuštění PC Medika se před vámi otevře jeho hlavní a zároveň jediné okno. K ovládání celého prográmku slouží pouhých pět políček. Sharewarová verze je ovšem omezena jen na čtyři z nich.

  Aplikace by si měla automaticky z registrů systému zjistit, jaký OS se na PC nachází a co za procesor bije uvnitř sestavy. Pokud se tak z jakéhokoliv důvodu nestalo, změňte první a druhé políčko dle vaší použité konfigurace. Poslední tlačítko s názvem "Restore" je určeno k obnově předchozího nastavení. Můžete se tak kdykoliv vrátit ke svému originálnímu nastavení. Z konfigurace programu je to vše.

  Nastavení programu PCMedik 

  Aplikujeme injekci
  Po potvrzení tlačítka GO PC Medik projde klíče registru a systémové soubory operačního systému. V další fázi se snaží proklepat všechny rutinní klíče programů a najít v nich problémy, které mohou zapříčinit pád počítače. Nakonec určí vhodné hodnoty pro danou konfiguraci a provede její nastavení. Celý proces trvá maximálně 2 minuty.

  V registrované verzi je navíc k dispozici ještě volba Repair Setting. Toto políčko slouží k nastavení hloubky modifikace systému. Jezdce tedy umístěte na pravou stranu na volbu Heal&Boost. Tím změníte další nastavení, které v shareware verzi z pochopitelných důvodů není využíváno. Jde o změnu celkové rychlosti chodu systému. Volba Heal na jezdci se postará o zprávu registrů a systémových souborů a Heal&Boost navíc zvýší rychlost OS.

  Nastavení programu PCMedik

  Registrovaná verze vás přijde na 9.31 USD, což není zrovna málo, ale na druhou stranu má full verze mnohem účinnější ladění celého OS než shareware podoba programu. Registraci můžete provést na této internetové adrese https://www.setsystems.com/cgi-bin/buy-pcmedik. Registrační klíč obdržíte vzápětí do své emailové schránky a jeho aplikace se provádí přes volbu Help v hlavním menu. V položce Register zadáte cestu ke klíči a potvrdíte.

  Jak si vede v testech?
  Po celou dobu našeho testování se PC Medik choval zcela korektně - až na jeden případ. Po aplikaci volby Heal&Boost při restartu OS bootovaní počítače zkolabovalo a byl zapotřebí ještě jeden restart. Ale již po dalším startu program zapracoval na 100 % a běžel perfektně. Program byl testován na třech zcela odlišných počítačových konfiguracích (Win 98 SE, ME a XP s procesory AMD a Intel), výkon testovaného počítače se zvětšil o 5-15 %. Je pravda, že větší nárůst jsme nezaznamenali, ale i těch pár procent se může vždy hodit. Cena ovšem není přiměřená funkcím programu, a tak je naše resumé dvojí.

  Na závěr
  Vřele můžeme doporučit všem uživatelům, kteří si potrpí na optimálním konfiguraci a nechtějí se zabývat nastavením jednotlivých voleb systému. Naopak počítačovým fajnšmekrům tento program zřejmě nic neřekne a i nadále budou raději vše nastavovat ručně, dle momentální potřeby.

   

  Autor:
   

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

  Tipy a triky pro Windows 10

  Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Software na nevratnou likvidaci dat na discích

  Ilustrační foto - disk

  Vybraná data, celé disky či jen jejich část umí nekompromisně odstranit digitální skartovačky. Neslouží k pouhému...

  Najdete na iDNES.cz