Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 3. 4. 2014 18:39

Microsoft představil novinky na konferenci Build

Na každoroční konferenci Build společnost Microsoft v několika desítkách přednášek představuje novinky a trendy ve svém portfoliu. Na zcela vyprodanou třídenní konferenci v Moscone Center v San Franciscu dorazily stovky vývojářů, IT odborníků a novinářů z celého světa. Redaktor Technet.cz je na místě.

18:39
Bohužel se potvrzuje, že dnešní přednášky jsou zaměřeny prakticky výhradně pro vývojáře, a ukázky zaměřeny na firemní řešení. Tímto se s vámi prozatím loučíme, děkujeme za pozornost.
18:07
Zajímavé je nastavování "traffic manageru", kde správce systému nastaví ve kterých regionech budou které verze služby dostupné a ze kterých serverů budou zásobeny. Díky takovýmto službám nemáme v České republice spoustu služeb a aplikací dostupné. 
18:03
 • Nývlt Václav: online #5543

  Na pódiu pohovořil zástupce fotobanky Getty Images. Zdůraznil možnosti škálování serverových prostředků v cloudových systémech bez nutnosti rekonfigurace a změny v infrastruktuře - ve webovém formuláři si nastaví, kolik jakých prostředků potřebují, podle toho i provozovateli služby zaplatí a ve velmi krátkém čase je mají k dispozici.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

17:55
Trendem je zjednodušování vyhledávání a odstraňování chyb ve zdrojových kódech programů, zjednodušování nastavení serverové části a především rozšiřování možností distribuce hotové aplikace k zákazníkům. I to si přes nástroje Azure může "naklikat" samotný programátor. 
17:47
Jedním ze specifik konference Build je to, že dopředu nejsou známé obsahy a témata keynotes. Dnes to vypadá, že bude určena především pro vývojáře. Na plátnech aktuálně probíhá ukázka startu nových virtuálních strojů v rámci Azure. 
17:43
Netradičně keynote začala sportem. Cloudové řešení Azure používá pro své streamovací služby i televize NBC Sports. 
17:40
 • Nývlt Václav: online #5543

  Trochu čísel na začátek. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

17:36
Dobrý den, zdravíme z keynote druhého dne konference Build 2014. Na pódium přichází Scott Guthrie a bude hovořit o cloudových službách Micrsofoft Azure.
0:14
Pro dnešek se z Moscone Center loučíme a míříme na akci Nokie, kde doufáme, že si nové modely budeme moci sami vyzkoušet. Přejeme dobrou noc, zítra se přihlásíme opět z Keynote v 17:30.
3.4.2014
23:59
Aplikace 3D Builder podporuje i vstup ze 3D skenerů.
23:56
Ukázka práce v aplikaci 3D Builder pro WIndows 8.1 působí opravdu nesmírně jednoduše. Pomocí jednoduchých modelací tvarů a předefinovaných objektů lze snadno vytvořit spoustu věcí - například alternativní figurky k deskové hře. Náhradní díl do vysavače však takto snadno (v potřebné přesnosti) pochopitelně nevytvoříte.
23:49
Mikrofonu se ujal Brook Drum, což je zakladatel společnosti PrintrBot, která díky úspěšné kampani na Kickstarteru vyrábí levné 3D tiskárny s jednoduchou obsluhou. Za nejsilnější impulz, že má 3D tisk smysl, považuje děkovný e-mail australana, který si právě otevřel pivo otvírákem vytištěným na 3D tiskárně na své lodi ze souboru, který stáhl z webu PrintrBotu. 3MF model otvíráku přitom Drum vytvořil na druhé straně světa jen několik hodin předtím. 
23:41
Další přednáška se zabývá 3D tiskem. Windows 8.1 jsou na něj připraveny podporou formátu 3MF, který v nové verzi podporuje (pokud to umí i připojená tiskárna) tisk z více materiálů a ve více barvách současně. Microsoft navíc uvolnil SDK, které vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro 3D tisk. 
23:00
Přednáška je na konci, děkujeme za pozornost.
22:59
 • Nývlt Václav: online #5543

  Windows ve svém vývoji internetu věcí hodě sází na tradičního partnera, společnost Intel. Na obrázku vidíte miniaturní motherboard Galileo s čipem Quark - samotným počítačem je jen samotný čip s rozměry 15 x 15 mm, vše okolo jsou přídavné senzory, případně přípojná rozhraní.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

22:47
I operační systém Windows Embedded 8.1 Industry pro průmyslové stroje dnes dostane aktualizaci. Budou ji instalovat správci bankomatů, robotů, magnetických rezonancí, bankomatů ... 
22:42
 • Nývlt Václav: online #5543

  Přednáška je jinak opravdu určena především vývojářům. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

22:30
Zajímavou kapitolou jsou zábavné systémy v automobilech. Do této chvíle to byly do jisté míry autonomní systémy řízené operačním systémem, ke kterým šlo připojit telefony a tablety maximálně jako zdroj hudby, nebo datové konektivity. Příští generace bude naopak kompletně řízena přinesenými mobilními zařízeními a budou jen zprostředkovávat jeho služby uvnitř vozidla. Je to logické i proto, že osm let staré vozidlo může stále skvěle jezdit, ale má beznadějně zastaralý zábavní systém. Takto se bude vylepšovat souběžně s vaším chytrým telefonem. 
22:21
Internet věcí si lze představit jako integraci miniaturních počítačů komunikujících s internetem do věcí běžné denní potřeby. Třeba do myčky nádobí, která vám pošle SMSku, že jí dochází leštidlo. Především půjde o miliardy čidel a řídících jednotek, dálkově ovladatelných a kontrolovatelných. Příkladem může být i maličká deska Galileo a čipem Intel Quark, který byl v piánu s Windows 8.1 na předchozí keynote.