Online reportáž

18:25
 • Nývlt Václav: online #5543

  Ve Windows Phone 8.1 najdete i systém rychlého psaní na klávesnici Shape Wiriting (něco jako Swipe pro Android) ... ale protože se systém učí vaše nejfrekventovanější slova, jména a názvy, stal se v oficiálním měření nejrychlejším způsobem psaní na chytrém telefonu. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

18:20
Z telefonního hovoru přes GSM můžete bez přerušení přejít na videohovor prostřednictvím Skype. 
18:19
Novinkou je asistent pro připojení k bezdrátové síti Wi-Fi Sence. Dokáže sám vybrat rychlejší a silnější síť při více dostupných. Pro své kamarády s telefony s Wi-Fi Sence můžete nachystat možnost připojit se na váš domácí zabezpečený router bez zadání hesla a zároveň uplatnit restrikce na využití síťových služeb.
18:20
V kalendáři se objevuje předpověď počasí a inteligentně reaguje na počet záznamů, když zobrazí například celý týden, pokud má uživatel jen několik zanamenaných událostí.
18:16
Vracíme se k běžnému využití Windows Phone. Ve verzi 8.1 je vylepšený Windows Phone Store a také dostala nový kalendář.
18:16
 • Nývlt Václav: online #5543

  V rámci zabezpečení může firemní IT oddělení vytvořit seznam aplikací, které na telefonu nepůjde spustit, protože by odporovaly firemní bezpečnostní politice.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

18:11
Ukazuje jak lze velice jednoduše zapnout chráněné VPN spojení přímo v akčním menu.
18:11
První novinkou je VPN klient pro vzdálené připojení do zabezpečené firemní sítě. A také elektronické podpisy a šifrování emailových zpráv S/MIME.
18:08
Na pódium přichází Nick Heddermann a představuje novinky Windows Phone 8.1 pro firemní klienty. Pravděpodobně se budou týkat především zabezpečení dat i komunikace do firemní sítě.
18:06
Cortana je v systému provázaná tak, že s její pomocí můžete kupříkladu jednou větou zařadit díl seriálu do své fronty na Hulu Plus. Tedy, Američan může, s českou IP máme smůlu.  
18:03
Cortana je propojena s vyhledávačem Bing a má být velice silná ve vyhledávání. Její poznámkový blok (Cortana Notebook) obsahuje informace, které s ní sdílíte. Jako jsou připomínky, poloha, či oblasti zájmu a dlaší. Podle nich se snaží upravovat odpovědi a také se je učí podle vám zadaných dotazů.
18:03
S Cortanou lze komunikovat i písemně, což se hodí, když nemůžete mluvit nahlas. Opět v přirozeném jazyce. Cortna se vždy snaží získat doplňující informace - když si domluvíte schůzku v restauraci, sama hned dohledá její adresu a další informace.
18:00
"Jak starý je Russel Wilson?" ... "Russelovi Wilsonovi je 25 let.""Kolik kalorií má banán?" ... "Banán má průměrně 105 kalorií."Vyhledávání na Bingu v běžném jazyce funguje alespoň během ukázky výborně.
17:57
Cortana je aktuálně beta, rozšíření do dalších zemí a tedy jazykových mutací je prioritou dalšího vývoje. 
17:54
Díky úzké spolupráci s aplikacemi třetích stran vás může například upozornit na zpožděný let. Kompletní hlasové ovládání (alespoň v angličtině) je samozřejmostí. Komunikace přirozeným jazykem působí během prezentace opravdu perfektně. Pokud si například zadáváte do kalendáře schůzku, upozorní vás, že ji vzhledem k ostatním záznamům nemůžete stihnout.
17:50
 • Nývlt Václav: online #5543

  Cortana má vlastní živou dlaždici, umí asistovat při vyhledávání, zadávání položek do kalendáře, má vlastní poznámkový blok a umí plnit spoustu automatizovaných úkolů. Umí třeba dle  přednastavených pravidle odpovídat kontaktům ve chvíli, kdy si nepřejete být rušeni.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

17:49
Představena je první digitální asistentka po vzoru Siri na Applu. Jmenuje se Cortana a pravidelní čtenáři našich serverů již o ní slyšeli.
17:46
 • Nývlt Václav: online #5543

  Micromax a Prestigio jsou novými partnery pro Windows Phone.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

17:45
To vše je součástí nového  Action Centera pro Windows Phone 8.1, které si uživatelům doposud chybělo.
17:45
Microsoft představuje osobního hlasového asistenta "Cortana". Je to v podstatě Siri pro Windows Phone. 

Najdete na iDNES.cz