Online reportáž

19:31
Nová verze pohybového ovladače Kinect (v2) bude k dispozici pro Windows 8.1, včetně SDK. Nové aplikace tak bude možné ovládat pohybem.
19:27
Zajímavá čísla? Televizní služby na XBoxu (Netflix atp.) využívá 80 milionů uživatelů. Denně s XBoxem stráví průměrně 5 hodin.
19:25
Wow. Všechny univerzální Windows 8.1 aplikace budou běhat na na herní konzoli Xbox. Z XBoxu se tak stane takřka plnohodnotný počítač, pakliže k němu připojíte klávesnici a myš. Je jen otázkou, zda to někdo chce a potřebuje. 
19:20
Microsoftí knihovna pro JavaScript (WInJS) je odedneška multiplatformní a navíc open-source. Sálem se rozezněl mohutný potlesk vývojářů. 
19:18
Hlavním klíčovým souslovím první keynote konference Build 2014 je rozhodně "cross-platform" - použití technologií napříč různými zařízeními. Od chytrých telefonů, přes tablety, notebooky, až po XBox ONE. I na telefonu nebo herní konzoli bude běhat plnohodnotný IE11, bohatá grafika přes WebGL nabídne dříve nevídanou grafiku (zejména hry a rozšířenou realitu) ve webovém HTML 5 prostředí.  
19:12
  • Nývlt Václav: online #5543

    Dříve složité věci se stávají jednoduššími, díky propracovaným rozhraním (API). Například "Natural Language Recognition" umožňuje jednoduší implementaci Cortiny, hlasové ovládání a vyhledávání, nebo také přesný přepis sledované přednášky v reálné čase.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

19:02
Vše je přizpůsobené pro ovládání prsty, vše je ukládáno na cloudové uložiště OneDrive a díky tomu je například k dispozici neomezené "unDO". Podobně jako u on-line kancelářských balíků zvládne i nový dotykový Office kolaboraci více uživatelů. Nový Office bude univerzální aplikací, stejná bude na chytrých telefonech, tabletech i počítačích.
18:59
A je tu další novinka, na kterou jsme čekali. Microsoft Office pro nové dotykové rozhraní Windows. Zatím jen ve neveřejné, nedokončené "zákulisní" verzi. Zpětná kompatibilita s e staršími dokumenty je prý zaručena. 
18:55
Pro zákazníky to však bude mít i praktický dopad. Aplikace bude možné na Windows Store nabízet pro všechny platformy najednou (koupíte jednou, používáte všude). Všechny aktualizace budou dostupné ihned pro všechny platformy. 
18:53
V tuto chvíli se keynote zaměřila na nové funkce Visual Studia, což potěší především programátory. Programátor má okamžitě k dispozici náhledy tvořené aplikace pro různé platformy a je vylepšená možnost spolupráce více kódérů na stejném projektu.
18:50
Nové Microsoft Visual Studio umožňuje tvořit univerzální aplikace s využitím stávajících programovacích jazyků a postupů - pro vývojáře to tedy není žádná komplikace, naopak, mohou již hotové knihovny a části aplikací použít i pro jiné platformy. 
18:46
  • Nývlt Václav: online #5543

    Díky novému vývojovému rozhraní bude možné tvořit "Universal Windows Apps", tedy aplikace, která bude perfektně fungovat na chytrém telefonu, tabletu i počítači - s různými obrazovkami, s různými rozlišeními. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

18:44
Nová pobídka pro vývojáře spočívá v představení systému "univerzální aplikace pro Windows". Vývojářům tak mají odpadnout optimalizace software pro různé platformy.
18:41
  • Nývlt Václav: online #5543

    Vizuálně se ve Windows 8.1 Update příliš nezmění.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

18:37
Microsoft Windows 8.1. Update se dostanou na trh 8.4.2014, prostřednictvím Windows Update. Tedy ve stejný den, kdy bude ukončena podpora Windows XP. 
18:33
Na obrazovce s dlaždicemi bude vyhledávací tlačítko a přímá možnost restartovat/vypnout/uspat systém. Pro tyto úkoly tak již nebudete muset vytahovat boční („charm“) lištu. Obrazovku s živými dlaždicemi půjde nastavit tak, aby primárně nabízela přehled všech aplikací. Při práci s myší drobnější ikony nevadí. Aplikace nového rozhraní nebyly zatím při práci s myší zrovna přívětivé. Nově se po najetí myši do rohu zobrazí kontextové menu. S myší tak nebudete muset realizovat gesta vymyšlené pro dotykové ovládání.  
18:33
Dlaždice nyní dostaly kontextové menu, které se otevře při kliknutím pravým tlačítkem myši na konkrétní dlaždici.
18:30
Novinkou je start systému na pracovní plochu. Jakmile systém zjistí, že počítač nemá dotykové rozhraní, automaticky bude startovat na pracovní plochu, nikoli do moderního dotykového rozhraní „žvých dlaždic“, kdysi známého jako Metro. Spuštěné aplikace pro nové rozhraní budou mít vlastní zástupce na systémové liště a při práci na ploše o nich tak uživatel bude mít přehled. A naopak, lištu patřící k desktopovému rozhraní bude možné vyvolat a napevno ukotvit i v aplikacích nového rozhraní. Podle všeho však může graficky kolidovat se samotnou aplikací, což by mohlo být předmětem dalších aktualizací. 
18:30
Při propojení mobilu s PC se přes wi-fi s Windows nasdílí heslo a třeba i tématické barevné nastavení.
18:27
A jdeme k počítačům, na Windows 8.1 Update. Změny jsou zaměřeny především na snadnější a šikovnější ovládání myší a klávesnicí.

Najdete na iDNES.cz