Online reportáž

22:11
 • Nývlt Václav: online #5543

  Vtípek na začátek. Internet věcí bude všude. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

22:05
Další přednáška se týká fenoménu zvaném "Internet věcí", respektive Windows a Internet věcí.
20:32
První keynote Build 2014 končí. Pokusíme se živě přihlásit z následujících tematických přednášek. A další keynote začne zítra opět v 17:30. Díky za pozornost.
20:29
Jaká je další vize Microsoftu? Podle Nadelly především ve vytvoření perfektní platformy a infrastruktury pro ohromné množství různorodých zařízení a Internet věcí.
20:26
Cloudový serverový systém Azure má 18 regionálních center, což dle Nadelly u komerčních cloudových řešení současné maximum. Důvodem takového počtu je především co největší zkrácení trasy mezi serverem a uživateli, čímž se dosáhne nízké latence (čekání na odpověď serveru) při používání aplikací. 
20:21
Nový ředitel má zatím spíše "státnický projev", pomocí různých otázek z videozáznamu hovoří především o světlé budoucnosti Microsoftu. Například o symbióze různých přístupů k ovládání (hlasové, dotykové)  podle aktuálního použití. 
20:11
 • Na pódiu konference Build stojí poprvé. Nový ředitel Microsoftu Satya Nadella....

  Na pódiu konference Build stojí poprvé. Nový ředitel Microsoftu Satya Nadella. Mluví rychle, razantně, ale mnohem kultivovaněji než jeho předchůdce Steve Ballmer v dřívějších letech.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

20:07
Budou uvolněna dvě nová SDK, jedno pro Sensor Core a druhé pro grafiku. 
20:05
Nové Lumie budou dostupné během tohoto roku (v USA postupně od května), model 630 bude za 189 dolarů. 
20:02
Nokia představuje "Sensor Core" - set senzorů s minimální spotřebou, které nové Lumie přiblíží trendu nositelné elektroniky. 
20:01
Se dvěma SIM kartami umí telefon pracovat různými způsoby - telefon může vše zdvojit pro použití s každou z nich zvlášť, nebo je naopak propojit do jednoho funkčního celku. U každého kontaktu nebo aplikace si mohu určit, kterou kartu má využívat.
19:58
Další oznámené novinky jsou Lumia 630 a 635
19:58
 • Nývlt Václav: online #5543

  To je on. Telefon je vybaven čtveřicí kvalitních mikrofonů umožňující snímat prostorový zvuk, nebo "zaostřit" na zdroj zvuku. Vše pohání nový čtyřjádrový procesor Snapdragon řady 800. Stát bude necelých 600 dolarů. A jdeme dál, představována je levnější Lumie 630. Ta bude i ve verzi se sloty pro dvě SIM karty, což je u Windows Phone telefonů úplně poprvé (a umožní to právě nový WP 8.1).   / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

19:56
Prodávat se začne v červnu v Evropě a postupně dorazí do dalších zemí.
19:54
Nová Lumie slibuje 5placový display s Full HD rozlišením a integorvané bezdrátové nabíjení.
19:51
Spekulace, že Nokia představí americký top-model Icon pro Evropu se potvrdil. Jmenuje se Lumia 930. Na Nokii je nezvykle hranatý a trochu připomíná iPhone. Výrobce se chlubí multimediálními funkcemi, například optickou stabilizací obrazu. 
19:50
 • Nývlt Václav: online #5543

  Všechny telefony Lumia dostanou update na Windows Phone 8.1.  / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

19:43
Windows pro internet věcí a zařízení s displejem menším než 9" (22 cm) budou zdarma!
19:40
Windows se pouští do světa Internetu věcí. Na pódiu jsme viděli první piano poháněné jádrem Windows 8.1 ovládané přes telnet. Je to jenom legrácka, ale Microsoft to podle všeho myslí s Internetem věcí a nositelnou elektronikou velmi vážně. 
19:34
DirectX 12 má nabídnout revoluční efektivitu práce s grafickými výpočetními prostředky - na běžně výkonném počítači má grafika dosáhnout kvality současných her pro herní konzole.  

Najdete na iDNES.cz