Toshiba Satellite Pro 4600

aktualizováno 
Vyšší mobilita, flexibilita a hospodárnost. Dobrý výkon, dobrá cena. Toshiba Satellite Pro 4600 je tou pravou volbou.;
Toshiba NewNotebooky série Satellite Pro 4600 se na trhu představí v novém designu v pěti různých konfiguracích a vybavené procesory Intel(R) Mobile CeleronTM s frekvencí 650 MHz a Intel(R) Mobile PentiumTM III s frekvencemi 700 MHz, 750 MHz nebo 800 MHz. Modely s procesory PentiumTM III a technologií Intel(R) SpeedStepTM budou standardně vybaveny integrovaným "Wireless LAN modulem" .
Tento modul umožňuje bezdrátové propojení notebooku do sítí v rychlosti standardního Ethernetu (až 11 Mb/s). Zmíněná technologie bezdrátového propojení, certifikovaná jako standard Wi-Fi (wireless - fidelity) - také znám jako IEEE 802.11b - je jediný, dnes dostupný, bezdrátový LAN standard, který zajišťuje bezdrátový přístup v Ethernetové rychlosti. Uživatel se může pomocí Wi-Fi technologie připojit do sítí až na vzdálenost 100 m. Sdílení dat a bezdrátový přístup do vysokorychlostních pevných sítí zajišťuje bezdrátový LAN Acces Point společnosti Toshiba. Toto řešení umožňuje vzájemné propojení klasických kabelových sítí spolu s bezdrátově komunikujícími notebooky v prostředí technologie Wi-Fi.

Vybavení a konfigurace, nový design

Řada Satellite Pro 4600 bude dodávána v pěti různých modelech, které budou vyhovovat široké skupině uživatelů. Jednotlivé modely se od sebe liší procesorem: Intel(R) Mobile CeleronTM s frekvencí 650 MHz a Intel(R) Mobile PentiumTM III s frekvencemi 700 MHz, 750 MHz nebo 800 MHz. Dále velikostí displeje (13.3", 14.1" a 15.0" high-resolution TFT) , kapacitou pevného disku (až 20 GB) a vybavením CD-ROM, DVD-ROM, případně CD-RW/DVD-ROM. Novinkou v noteboocích Toshiba je právě kombinovaná CD-RW/DVD-ROM mechanika.

Dva USB porty umožňují připojit najednou až 127 různých periferií a systém Toshiba Power Management Utility výrazně prodlužuje životnost a výdrž baterií. Bezpečnostní systém dotykového snímání otisku prstu pak přináší novou dimenzi v ochraně uživatele.

Všechny modely mají nový, stříbro-kovový design, kterým se na první pohled liší od předchozích sérií řady Satellite Pro. Nový design přináší vyšší uživatelské pohodlí a lepší dostupnost a využitelnost všech nabízených funkcí.

Bezdrátové LAN sítě - vestavěná Wi-Fi technologie

Modely Satellite Pro 4600 s procesorem Intel(R) PentiumTM III jsou vybaveny Wi-Fi modulem včetně vestavěné antény a umožňují bezdrátové připojení rychlostí až 11 Mb/s. Modely s procesorem Celeron je v případě potřeby možné jednoduše o zmíněný modul doplnit. Wi-Fi je standard podporován vedoucími firmami v bezdrátových LAN sítích, výrobci PC a mobilní výpočetní techniky. Toshiba je jedním z prvních výrobců notebooků, který se k tomuto standardu připojil.

Optimální videoprojekce prostřednictvím Trident XP grafického čipu

Trident XP grafický čip s 16 MB VRAM umožňuje uživatelům nových modelů řady Satellite Pro 4600 lepší využití grafických možností. Nový čip nabízí také dokonalé 3D simulace a optimální výkon při videoprojekcích. To zvlášť ocení nejen manažeři, kteří využívají notebook k prezentacím, ale všichni, kteří potřebují maximálně využít grafické možnosti - od architektů a projektantů přes obchodníky až po využití pro náročnou zábavu.

Široké možnosti komunikace

Kromě novinky Wi-Fi technologie obsahují notebooky Satellite Pro 4600 10/100 ethernetovou kartu pro klasické síťové připojení, infraport pro připojení periferií a samozřejmě vestavěný V.90 modem. Jak modem, tak modul Wi-Fi jsou pro notebooky Toshiba v České republice homologovány Českým telekomunikačním úřadem.

Autor:
 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Ticho, výkon, kalibrované barvy. Acer uvedl zbrusu novou značku počítačů

ConceptD 500

ConceptD je nová značka stolních počítačů, notebooků a monitorů Acer, určená zejména pro tvůrce obsahu a náročné...

Vylepšený standard microSD slibuje rychlost přenosu dat 985 MB/s

Nový standard microSD Express.

Tento týden byla představena vylepšená verze paměťových microSD karet popsaná ve specifikaci SD 7.1. Novinka nese...

Skvělé příslušenství. Na trh míří lehoučké monitory pro práci kdekoli

ThinkVision

Na stánku Lenova a HP na veletrhu MWC 2019 nás zaujaly lehoučké přenosné 14" monitory. Připojíte je jedním USB-C...

Najdete na iDNES.cz