Test pro mámu, tátu a miminko. Chůvička s kamerou i vibrací, na ruku i na stolek

  10:22aktualizováno  10:22
Jedna umí přenášet zvuk i obraz, druhá vás na rozplakaného potomka upozorní vibracemi. Elektronické chůvičky Emgeton MiMi2 a MiMi5 jsme oslintali, ořvali, ováleli i oťapkali.

Emgeton MiMi vám mimi pohlídá | foto: Michal Kužník

Obě chůvičky jsme vyzkoušeli v tom nejostřejším provozu, jaký si dovedete představit. Celý měsíc hlídaly Aničku.

Lépe se osvědčila chůvička Emgeton MiMi2 Vibration Baby monitor. Je malá a tak ji můžete libovolně a pohodlně přenášet i převážet. Rodičovská stanice se dá nosit na ruce jako hodinky, takže se vám nestane, že byste na nářky svého potomka omylem nereagovali. Nejen že pláč slyšíte, na změnu stavu vás upozorňují i vibrace a blikající dioda.

Verze MiMi5 Video Baby Monitor je vhodná pro dlouhodobější umístění na jednom místě. Kamera je opatřena nočním viděním a lze ji umístit prakticky do jakékoliv polohy díky klipsu. Výsledný obraz lze otočit dle potřeby tak, aby mimčo nebylo vzhůru nohama.

Obě chůvičky reagují na jakýkoliv zvuk. Při otevřeném okně uslyšíte i startující auto o tři patra níž. 

Na cesty i na párty - MiMi2

Dvě kostičky. Větší = baby jednotka a menší = rodičovská jednotka. Obojí elegantní, jednoduché, malé a tím pádem i skladné (bez antény). Ideální i na cesty. Chůvička se i s příslušenstvím vejde do každé "kojenecké tašky", nezabere téměř žádné místo a skoro nic neváží (110 g dohromady bez baterií). 

Emgeton MiMi

Emgeton MiMi2 - miminkovská část stojící u postýlky.

Nepotřebujete žádné kabely. Obě stanice jedou na baterie. Do zásuvky zastrčíte pouze dokovací stanici (stolní nabíječku) pro nabíjení integrovaného akumulátoru v rodičovské jednotce. Dokina slouží zároveň jako stojánek. Jednotka u miminka má svůj vyjímatelný akumulátor, ale může být napájena i dvěma obyčejnými AAA bateriemi. Nabíjí se připojením kabelu přímo do přístroje. Oba akumulátory jsou součástí balení. Síťový adaptér je malý a v zásuvce nepřekáží.

Akumulátory vydrží bez nabíjení mnoho hodin (cca 10 h). I se zapnutými vibracemi pohodlně slouží celý večer.

Baby jednotka má na sobě očko, takže ji lze například zavěsit nad postýlku. Na spodní straně má kostka protiskluzové polštářky. Může bezpečně stát u postýlky nebo přímo v jejím rohu.

Kostička má oblé rohy a je "slintuvzdorná", nicméně přímo v postýlce bychom ji raději neponechávali. Vzhledem k tomu, že je bílá, stejně miminko dlouho nebaví (vyzkoušeno). Spolknout se nedá ani žádná její část.

Emgeton MiMi

Emgeton MiMi2 - kompletní balení. Na obrázku nejsou akumulátory.

Rodič může svou část nosit na ruce jako velké hodinky, nebo ji kamkoliv položit. Pásek je součástí dodávky a na ruce není příliš pohodlný, trochu škrábe. Ovšem ve chvílích, kdy budete mít doma například hlučnější návštěvu, nošení na ruce velmi oceníte.

Nemusíte chůvičku neustále po očku sledovat v obavě, že pláč přeslechnete. Můžete se bez obav bavit a výrazná vibrace vás upozorní, že se něco děje. Vizuální kontrolu poskytuje řada diod, které blikají tím více, čím více miminko řve. Zvuk reproduktoru lze ztlumit. Pásek je dostatečně dlouhý i pro silnější ruku.

Obě jednotky mají navíc jednu diodu signalizující zapnutí a stav baterií. Mění barvu i rychlost blikání a "žena na mateřské" aby se vyznala, co se zrovna dioda snaží naznačit. Indikátor nabití zvládá celkem tři barvy a šest kombinací. Neporozumění všem významům těchto signálů však nemá na užívání podstatný vliv. V návodu je samozřejmě vše dopodrobna popsáno.

Na vybité akumulátory v baby jednotce upozorňuje rodičovská jednotka jak světelně, tak akusticky. Na miminkovské části navíc bliká dioda.

Emgeton MiMi

Emgeton MiMi2 - rodičovskou jednotku lze nosit na ruce. Vibrace se zapínají v případě, že mezi zachycenými zvuky je interval delší než 30 sekund. Jinak by jednotka vibrovala neustále. Upozorní vás vibrace i blikání diody. Jinak samozřejmě slyšíte u miminka každé šustnutí.

Dosah chůvičky je podle technické specifikace 250 metrů ve volném prostranství. My jsme neměli problém ani při přenosu ze třetího patra přes trojí zeď na vzdálenost asi sto metrů.

Podobně vás chůvička upozorní i v případě, že se druhá jednotka ocitne mimo dosah signálu.

Samozřejmě lze využít i obousměrnou komunikaci (MiMi2 funguje jako vysílačky walkie-talkie). Mluvit tímto způsobem na mimčo bez toho, abychom viděli jeho obličej, nám však příliš nevyhovuje (nevíme, jak miminko reaguje atd.). Proto jsme funkci nevyužili. Naopak lze samozřejmě zavolat od miminka maminku, aby přišla vyměnit pleny. Výborná "funkce". Bezdrátový přenos probíhá na frekvenci 2.4 – 2.454 GHz.

Dvojice jednotek je spárována již z výroby. Pokud by z nějakého důvodu došlo k rušení, můžete je ručně propojit znovu. K dispozici je 69 kanálů, takže problém zřejmě nenastane ani ve chvíli, kdy se podobným zařízením vybaví všichni vaši sousedi.

Emgeton MiMi

Emgeton MiMi2

Výborná je funkce Call. Umožní vám zavolat si na rodičovskou část od miminka, když třeba zapomenete, kde jste ji nechali. Může taky pomoci šikovnému miminku najít rodiče, pokud se zapomenou vedle v pokoji. Každopádně by tahle funkce měla být i na všech klíčích, lichých ponožkách, autech zaparkovaných před supermarketem atd.

Ovládání je logické a jednoduché (číst návod není nutné), dílenské zpracování vynikající - žádné otřepy, přesahy, ostré hrany nebo něco podobného.

Neustále pod dohledem - MiMi5

Model Emgeton MiMi5 Video Baby Monitor je na straně rodiče vybaven barevným LCD monitorkem s úhlopříčkou pět centimetrů, na kterém můžete svou ratolest pozorovat. Na druhé straně pak logicky musí být kamerka. 

Mimčo můžete sledovat neustále, případně lze aktivovat funkci, která zapne obraz pouze ve chvíli, kdy se ozve zvuk trvající asi 30 sekund. 

Rodičovská jednotka vzhledem připomíná starou lampovou televizi. Základna působí bytelně, plasty nevržou. Lze ji připevnit na stojánek nebo na pásek. Pro druhou variantu jsme uplatnění nenašli. Po menším vylepšení ji lze i zavěsit.

Emgeton MiMi

Emgeton MiMi5 - rodičovská jednotka na stojánku. Diody indikují hlasitost "řevu" miminka.

Kamera – dětská jednotka má tvar koule se sklápěcí anténou. Umožňuje natáčení objektivu kamery v rozsahu 360° kolem svislé osy a téměř 90° kolem horizontální osy.

Kamera může stát nebo ji lze pomocí klipsu, který je součástí balení, přicvaknout třeba na polici. Maximální rozevření pacek je cca 2,5 centimetru.

Ať už je kamera připevněná kdekoliv, díky funkcím Rotate a Mirror uvidíte své dítě vždy ve správné poloze, i kdyby bylo vzhůru nohama. Jediné, co nám na miminkovské části vadilo, je neustále svítící dioda až hypnoticky působící na usínající dítě. Pokud je kamera zapnutá, nelze ji zhasnout. Vyřešili jsme to přelepením elektrikářskou páskou.

Emgeton MiMi

Emgeton MiMi5 - kamerku lze připevnit prakticky kamkoliv díky praktickému klipsu.

Tlačítka na obou jednotkách mají poměrně hluboký stisk a působí poněkud levněji. Způsob, jakým je "televize" přidělána na stojánek, je také poměrně vachrlatý – ozubený zobáček je zasunut do kolébky v televizi a drží tam pouze třením – při manipulaci vypadává. Na nějaké časté natáčení to asi nebude. 

Výrobce uvádí dosah 150 metrů (60 kanálů), který můžeme potvrdit. Díky digitální technologii FHSS se nemusíte bát náhodného nebo rušivého příjmu na stejné frekvenci.

Kvalita obrazu velice záleží na světelných podmínkách. V menu lze dokonce nastavovat expozici, v praxi jsme to ale příliš nevyužili. Naopak výborná je funkce "nočního vidění", LCD displej zobrazuje sice "pouze" černobíle a s menší frekvencí, zato však i při velmi nízké intenzitě osvětlení.

Při přenosu videa pochopitelně dochází k mírnému zpoždění. Zvuky ovšem opožděny nejsou.

MiMi Emgeton

Mikrofon je dostatečně, někdy až moc, citlivý a přenášené zvuky jsou věrné. Takže i při vypnutém obraze odhadnete, co se asi děje (platí i pro MiMi2).

Pomocí funkce digitálního zoomu si můžete přiblížit aktuální výsek záběru.

Ukazatel vybití baterie bohužel nefunguje příliš uspokojivě. Neustále ukazuje plný stav, najednou začne pípat a do třiceti sekund je konec, pokud chůvu nezapojíte do zásuvky. Indikace ztráty signálu (mimo dosah) funguje spolehlivě.

Na rozdíl od MiMi2 naleznete u MiMi5 pouze jeden akumulátor, ačkoliv mohou na baterie fungovat obě jednotky. Druhý si musíte dokoupit nebo si podle jednoduchého návodu upravit nabíjecí tužkové baterie, případně mít danou jednotku stále připojenou k zásuvce. Síťové adaptéry jsou součástí balení.

Užitečným bonusem jsou hodiny a budík. 

Kamera (dětská jednotka) by pravděpodobně vůbec neměla přijít miminku do ruky (možnosti uchycení tomu dobře zamezují). Každopádně vypadá bytelně, slintovzdorně a anténa by se určitě skvěle cucala. Tvarem i barvou (oranžová je jedna z prvních barev, které mimčo rozpozná) je k tomu přímo předurčená, a navíc se s ní dá hýbat.

MiMi Emgeton

Jedním z důvodů, proč bychom si vybrali raději model MiMi2, je absence funkce Talk back, kterou MiMi2 má. Možnost mluvit na mimčo a zároveň sledovat jeho reakce, to by se nám líbilo. U MiMi2 zase chybí kamera. Škoda. 

Před nákupem také zvažte, zda potřebujete své děťátko neustále kontrolovat přes monitor. Většinou stačí slyšet. Stejně podle křiku, brekotu apod. poznáte víc.

Výdrž akumulátorů záleží samozřejmě na způsobu používání (je-li displej stále zapnutý a probíhá přenos obrazu nebo je vypnutý a zapne se pouze tehdy, pokud se něco děje). Maximální odhadujeme na pět až šest hodin.

Tak kterou?

Emgeton MiMi

Emgeton MiMi2 a MiMi5

Mimi2 je výborně vybavená klasická digitální chůvička. Má navíc neocenitelné vibrační upozornění a hlavně vás zbaví věčně zauzlovaných drátů.

MiMi5 je běžně vybavená video chůvička, které si zaručeně všimnou všichni kamarádi. Má netradiční a efektní design. Pokud své miminko potřebujete neustále i vidět, je pro vás ideální volbou.

Emgeton MiMi2 koupíte za 1390 Kč, verze MiMi5 stojí 2990 Kč.

Autoři:
 
Témata: Hodiny, Chůva

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

Notebook s novinkou od Nvidie o délku převálcoval loňské šampiony

Predator Triton 500

Nová grafická karta Nvidia GeForce RTX2080 se na začátku ledna dostala i do notebooků. Její Max-Q verzi jsme otestovali...

Česká hvězda NHL v USA ukazuje, jak trénovat hokej i bez ledu

Odborným konzultantem Sense Areny je bývalá hvězda NHL Patrik Eliáš.

Liberecký projekt Sense Arena na trénink hokeje ve virtuální realitě získal výraznou podporu. Odborným konzultantem se...

Najdete na iDNES.cz