Motorola accompli 008 recenze II.

aktualizováno 
Chci všechno, teď a tady! Organizér, telefon nebo kancelář v kapse? Občas mne znervózňuje počet zařízení, která bych musel (měl) mít s sebou, abych byl stále "up-to-date" se svými úkoly a povinnostmi. Samozřejmě - nepochybně mobilní telefon! K tomu diář,

Aplikacea použití

Jeden stisk červeného tlačítka a Accompli požádá o zadání PIN kóduSIM karty. Můžete zvolit nezadávat, pokud chcete pouze přístup k funkcímdiáře. Po zadání se Accompli zaregistruje a od té chvíle jste "IN"se vším všudy - do telefonu se načte telefonní seznam, a můžetekomunikovat dle potřeb.

Odesílání a příjem SMS probíhalo bez nejmenších problémů, asi brzypřepnete na interní paměť Accompli místo omezeného místa na kartě - díkyAccompli se stanou SMS daleko použitelnějším a operativnějším nástrojem,jejich psaní zabere díky rozeznávání písma pouze zlomek obvyklé potřebnéhočasu. Telefon umožňuje zasílání i na více čísel (platíte všakindividuálně za každou SMS).

Nakonfigurováníemailového klienta souvisí s nastavením sítě - Accompli zvládá GPRSkomunikaci (1 kanál pro upload, 3 pro download), takže volte pečlivě operátora.Se nastavenou datovou komunikací můžete přistupovat ke své poště buď přesběžný POP3 či vzdáleným čtením z IMAP serveru.

Takřka kompletní spektrum funkcí Outlooku v kapse: termínový kalendářs upomínáním, zvukové nahrávky - digitální minidiktafon je zahrnut v ceně,žel už se nedostalo na další stupeň: Accompli zatím nenabízí ovládáníhlasem. Poznámky ale nemusíte jen psát, můžete je volně "čmárat"a ukládat jako grafiku - pro schémata a rychlé poznámky jako dělané.

Zábavaaž na posledním místě?

Accompli je zcela nepochybně především pracovní nástroj, ale vývojářimysleli i na oddech: můžete si zahrát Black Jack, přerovnávat krabice veskladu se Sokobanem nebo hrát piškvorky - a prohrávat, při nastavení i jenstřední náročnosti začínalo být skóre na straně Accompli. Nebo můžeteskládat nové melodie - až 32 programovatelných míst, navíc možnost stáhnoutsi melodie z Internetu.

Propojení s PC

O synchronizaci a provázání schopností se stolními aplikacemi se staráStarFish TrueSync software, který odváděl svou práci velmi dobře - a pokudnemáte opravdu překypující Outlook, 8 MB RAM v Accompli hned tak nezaplníte.Z PC můžete do Accompli nahrávat i mobilní verze Java aplikací - Accomplidisponuje sice omezeným, ale přesto javovým prostředím pro další na mírustřižené aplikace.

Spojení s PC je možné přes sériové nebo infračervené rozhraní - aobojí můžete využít. Nemělijsme příležitost vyzkoušet GPRS, ale pokud funguje tak, jak nám bylo slibováno,Accompli je ideální doplněk k notebooku. Už nemusíte hledat telefonní zásuvku,stačí GSM pokrytí.

Co Accompli neumí?

Nenašli jsme podporu faxů - zde jste nadále odkázáni na svoje PC činotebook a Accompli jako GSM prvek, interně přímo Accompli jej nezvládne.Nezatelefonujete si z něj v amerických GSM sítích, je to "pouze"dual band a frekvenci 1900 Mhz neumí. Podsvícení displeje nemá nastavitelnouintenzitu a standardní je na displej těchto rozměrů slabší, ale dostačující.Už jsem zmínil slabou hlasitost sluchátka, nad to se těžko ovládánastavení hlasitosti během hovoru - ale vzhledem k tomu, že většinou hobudete mít bez problémů na maximu, nevadí to tolik.

Pocity a dojmy

Sice širší a tlustší než můj Bosch, avšak velmi kompaktní - díky svémuoblému tvaru jsem jej nosil většinou po kapsách, ačkoliv se k němu dodávávelmi praktické kožené pouzdro. Sice bych uvítal integrovanou anténu, aleza tu svoji se alespoň snadno vytahoval z hlubin kapes. Po rozevření byly základnífunkce snadno ovladatelné i mými medvědími prsty, jakékoliv podrobnějšínastavení mimo oblast telefonování však vyžaduje něco ostřejšího - ovládacíprvky začnou být na prsty příliš malé. Celkově, velikostí mi byloAccompli z komunikátorů nejsympatičtější - díky kompaktnímu designu vergonomii nošení předstihne jak Trium Mondo, tak Nokii 9210.

Stojí za to naučit se využívat spodních čtyř kláves, ušetří mnohočasu s vytahováním stylusu. Naopak, stylus je naprosto nenahraditelný připsaní textu, SMS či libovolné operaci s diářem - je skladný, precizní apro tyto úlohy efektně navržený, po použití zcela zmizí v těle telefonu(jenom jej neztratit, asi nebude levný - v dodávce je náhradní).

Závěrem

Velmi dobrá alternativa, pokud uvažujete o nebarevném organizéru předevšímpro běžné "Outlookovské" úlohy (ne pro přehrávání videa čiMP3) a jednodušší kancelářské úlohy, bez toho abyste museli nosit s sebouobdobně těžký diář - místo toho máte opravdu vše v jednom. A s většinouopravdu potřebných funkcí. (Pro ty, kteří touží po dokonalosti, doporučujemekombinaci barevný iPaq, výkonný notebook a Accompli. Nezůstanete bezkontaktu a svých životně důležitých informací ani chvíli!)

 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Asusu unikla firemní hesla, navíc řešil napadení své aktualizační služby

Asus ZenBook 15

Programátoři společnosti Asus nechtěně zveřejnili firemní hesla. Firma navíc musela řešit problém s aktualizačním...

Přichází USB 4, jeho součástí bude Thunderbolt 3 a dvojnásobná rychlost

Logo USB 3.1

Specifikace další generace rozhraní USB se dostává do závěrečné fáze a mohla by být hotova zhruba za rok. S čím se...

T-Mobile v Evropě testuje 150 vysílačů na 5G, ukázal i budoucnost hraní

Dodgeball (vybíjená) od Nianticu na Samsungu Galaxy 10+. AR hra pro více hráčů...

Společnost T-Mobile na veletrhu MWC v Barceloně oznámila první kroky pro spuštění 5G sítí v letošním roce ve vybraných...

Najdete na iDNES.cz