Živý videostreaming si oblíbili youtubeři a hráči počítačových her a také profesionálové v rámci videokonferencí a dalších systémů, jako je třeba Google Hangouts on Air. Nové nástroje ale mohou tento způsob komunikace rozšířit mezi mnohem širší uživatelskou obec. Pomoci by tomu měla aplikace Periscope, kterou vydal Twitter zatím jen pro iOS zařízení. Právě on před nedávnem koupil firmu, která za Periscopem stojí.
Podobně jako konkurenční Meerkat výrazně zjednodušuje vytváření livestreamů neboli živých videopřenosů. V podstatě jen stačí namířit mobil nebo tablet na scénu či objekt a začít veřejně vysílat. Ostatní uživatelé si mohou takové vysílání „naladit“ na svých přístrojích. Periscope navíc umožní takto vytvořený živý stream uchovat 24 hodin, kdy jej ze záznamu mohou shlédnout další uživatelé. To je užitečná funkce, která umožní rozšířit okruh diváků i na ty, kteří žijí v jiném časovém pásmu než ten, kdo živý stream vytvořil.
V podstatě každý majitel chytrého mobilního telefonu nyní může velice jednoduše vytvořit videopřenos z jakékoliv události či prostředí, které chce sdílet. Může to změnit i zpravodajství, které bude využívat místo fotografií zaslaných lidmi z místa událostí, rovnou videa.
Protože aplikaci připravila sociální síť Twitter, nelze se divit, že součástí je i funkce chatu a možnost ohodnotit stream pomocí srdíček. Twitter pochopil, že je lepší, když celá interakce probíhá v prostředí aplikace přímo ve streamu, než aby komunikace probíhala na twitterovém účtu, jak to dělá Meerkat. Celkově je Periscope mnohem jednodušší na ovládání.
Obě služby už mají své propagátory z řad celebrit. Své vzkazy na Meerkatu tak podle serveru Forbes vysílá Madona nebo Al Roker, zatímco Periscope ulovil v zámoří známé celebrity Jimmyho Fallona či Jareda Leto.