Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Tipy na zajímavé weby: Rady a tipy pro domácí kutily

Internetový hobby magazín vám poradí, jak malovat, jak vyrobit ptačí budku, čím natřít okapy a ještě více. Zmákněte MHD v Praze. Namíchejte si lahodný nápoj a čekají vás i další tipy na zajímavé weby.
zedník, nářadí

zedník, nářadí

Ten umí to a ten zase tohle
Českýkutil.cz – www.ceskykutil.cz

Kdybyste tak uměli tapetovat, či natahovat omítku, případně pokládat laminátovou podlahu. To byste ušetřili peněz za řemeslníka. Jenže ne každý ví, jak to udělat správně. Pokud jste však šikovní a nebojíte se dělat rukama a chybí vám jen informace jak na to, zkuste je načerpat na serveru pro kutily.

Český kutil je informační a zpravodajský hobby magazín pro celou rodinu. Přináší řadu rad, nápadů a tipů ze světa rekonstrukce a stavby bytů, domů a okolí, úpravy interiérů, kutilství a práce v dílně, zahrádkaření, pěstování rostlin a v neposlední řadě hobby inspirace pro ženy a děti. Magazín dokáže srozumitelnou formou informovat čtenáře o stavařské, kutilské a zahrádkářské teorii, hledat a přinášet inspirace pro zařízení interiérů, nabízet podrobné postupové fotonávody (odborníků a redaktorů působících řadu let v oboru stavby, bydlení, zahrádkaření a hobby) na vlastní seberealizaci a kreativitu jedince a informovat o novinkách trhu. V Poradně se lze zeptat odborníků na jednotlivé hobby specializace a nechat si tak poradit. Nechybí však ani klasické diskusní fórum či zábavný hobby koutek. Stránky jsou tak určeny pro každého, kdo chce doma renovovat, opravovat, přestavovat a to vše vlastnoručně - svépomocí. A pokud přece jen nejste manuálně zruční, zavítejte do rubriky Antikutil, kde naleznete články o tom, jak se to nemá dělat.

Českýkutil.cz

 Podobné
Všeuměl.cz – hobby magazín pro kutily
Domácídílna.cz – články pro kutily

Cestujte komfortně v Praze s DPP
DPP.cz – www.dpp.cz

MHD, tedy městská hromadná doprava, slouží v městech pro přesun obyvatel z jednoho místa na druhé. Bez MHD by se zcela jistě neobešla Praha. Dopravními prostředky zde denně cestují stovky tisíc lidí. Kdo vypiluje svůj systém přesunů mezi klíčovými místy, může ušetřit až několik desítek minut denně. Aby se vám toto mohlo podařit, uvedl do provozu Dopravní podnik hlavního města Prahy nové internetové stránky, které jsou navíc přístupné i občanům se sníženou pohyblivostí a nevidomým a jinak zrakově postiženým.

Nové internetové stránky jsou koncipovány tak, aby i nadále nabízely kvalitní informační servis, který cestující potřebují pro komfortní cestování po Praze. Na webu tak nyní naleznete například aktuální informace o bezbariérových výtazích v metru, bezbariérovém cestování či garantovaných nízkopodlažních linkách. Druhou základní rovinou bylo ovládání stránek zejména z pohledu lidí se zrakovým postižením. Pro ušetření času lze potom využít služby Moje spojení, kde po zadání oblíbené trasy získají návštěvníci informace o aktuálním spoji. Využijete-li nabídky Moje linky, můžete si nechat na e-mail (připravuje se i verze pro SMS) posílat informace o výlukách či jiných změnách oblíbených linek. Nechybí však ani možnost zjistit aktuální obsazenost P+R parkovišť. Díky dopravním kamerám, které ukazují dopravní situaci v pražských ulicích, bude mít každý možnost rozhodnout se, zda je lepší cesta MHD nebo individuální cesta automobilem. Do svého profilu si lze přidat další užitečné a praktické pomocníky, jakými jsou např. trasy, které často využíváte (stačí na ně kliknout a ihned se vám zobrazí aktuální spojení); informace, jestli na linkách, které jsou pro vás důležité není nějaké dopravní omezení; on-line kamery (které si sami vyberete). To vše je přístupné po bezplatné registraci.

DPP.cz

 Podobné

Jízdní řády – jízdní řády vlaků, autobusů a MHD v ČR
MHDspoje.cz – MHD v největších ČR městech

Namíchejte si osvěžující nápoje
Míchanénápoje.cz - www.michanenapoje.cz

Na internetové adrese www.michanenapoje.cz se nachází jednoduchý, leč praktický web pro ty z vás, kteří mají zájem namíchat sobě, anebo svým blízkým známý či neznámý nápoj. Experimentem můžete překvapit i svoji přítelkyni, která tak často chodí na Tequilu Sunrise či Mojito do oblíbeného baru. Pokud se naučíte míchat některé nápoje, potom na své umění budete moci i nějaká děvčata nalákat.

Hopem za bar je informační portál zabývající se barmanstvím a míchanými nápoji. Obsahuje rady a informace pro začínající, profesionální i domácí barmany spolu s největší databází receptů na míchané nápoje v českém jazyce. Ke stránkám však můžete přistupovat i z mobilu. Na adrese wap.michanenapoje.cz je pro vás připravena speciální upravená verze webu. Stránky Hopem za bar byly spuštěny v dubnu 2002 jako zájmová nekomerční aktivita nadšenců v oblasti barmanství a míchaných nápojů. Za dobu své existence se staly oblíbenými. Stránky jsou určeny pro konzumenty alkoholických i nealkoholických nápojů; milovníky míchaných nápojů; domácí, amatérské i profesionální barmany; provozovatele barů, vináren, restaurací a podobných gastronomických zařízení. Podrobnosti se můžete dozvědět o barovém náčiní, ingrediencích, používaném skle, způsobu přípravy či dekoracích k nápojům. Recepty můžete prohlížet abecedně či je vyhledávat. Nechybí ani žebříček těch nejoblíbenějších či řazení podle toho, k jaké akci se nápoj hodí. Databáze obsahuje téměř 1 300 nápojů, z toho jich je více jak 1 200 alkoholických. Průměrný počet ingrediencí v nápoji je 3,8. Některé nápoje jsou doplněné i o ilustrační obrázky, takže se můžete přesvědčit, že je to právě ten nápoj, který si dnes chcete namíchat. V diskusi potom naleznete mnoho rad, postřehů a informací, které vám pomohou při míchaní nápojů. Nechybí ani informace, kde některé ingredience sehnat.

Míchanénápoje.cz

 Podobné

Drinkmixer.com – více jak 16 200 nápojů k namíchání
Extraobchod.cz – on-line obchod pro barmany

Uwwwízlo v síti
Máte rádi kreslené vtipy Vladimíra Renčína? Jestliže ano, pak zavítejte na stránky Renčín.cz, kde v galerii naleznete 106 jeho kreseb, u kterých nechybí vtipný text.
Chcete svoje vlastní vizitky? Že v okolí neznáte žádnou tiskárnu, která by vám je vyrobila, či je příliš drahá? Pak se zkuste obrátit na server Vizitky2000.cz. Díky speciální aplikaci si ji zde vytvoříte velmi lehce, stejně tak necháte vyrobit a zaslat na vámi uvedenou adresu.
Pivní tácky mohou být nejen podložkou pod sklenici či dekoračním předmětem, ale mohou plnit také důležitou komunikační roli mezi výrobcem a spotřebitelem. Jistě i vy jste na nějaký zajímavý pivní tácek narazili. Pokud byste se chtěli podívat na další, nemusíte chodit do hospody. Stačí navštívit web Beer-coaster.eu. Na něm totiž naleznete sbírku více jak 10 700 pivních tácků, z 89 států a od více jak 1 600 pivovarů.

Beer-coaster.eu

  • Nejčtenější

Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

v diskusi je 51 příspěvků

19. května 2024

Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

Nejzajímavější sluchátka na trhu? Novinka Sonosu je první svého druhu

v diskusi je 17 příspěvků

21. května 2024

Úderem patnácté hodiny skončilo embargo na první sluchátka společnosti Sonos, které po krátkém...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

KVÍZ: Znáte letadla československých pilotů?

v diskusi nejsou příspěvky

24. května 2024

Typů letadel, do kterých usedali českoslovenští letci, bylo nepřeberné množství. Zlomkové množství...

Rusko vypustilo družici schopnou sledovat a ničit jiné satelity, míní Američané

v diskusi je 55 příspěvků

22. května 2024  8:30

Rusko 16. května vypustilo satelit, o němž se americké zpravodajské služby domnívají, že je to...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Kennedy ho vybral jako prvního černocha. Do vesmíru letěl až teď, v 90 letech

v diskusi je 16 příspěvků

21. května 2024  7:42

Do vesmíru ho vybral jako prvního černošského adepta už prezident John Kennedy. Na svůj let ale...

Rozhlas místo rádia. O novém názvu rozhodl jediný článek v Národních listech

v diskusi je 22 příspěvků

25. května 2024

Rok po začátku vysílání v Československu nastal konec „radiofonie“ a „broadcastingu“. V květnu 1924...

Druhá světová válka měla i své dinosauří oběti

v diskusi jsou 4 příspěvky

25. května 2024

Psal se 24. duben roku 1944 a nacistická válečná mašinérie už nebyla schopna zabránit konečné...

KVÍZ: Znáte letadla československých pilotů?

v diskusi nejsou příspěvky

24. května 2024

Typů letadel, do kterých usedali českoslovenští letci, bylo nepřeberné množství. Zlomkové množství...

Umělá inteligence Microsoftu má výpadek. Firmě nefunguje ani vyhledávač

v diskusi jsou 3 příspěvky

23. května 2024  15:56

Nasazení umělé inteligence úzce souvisí s internetovou dostupností. A právě nyní se ukazuje tato...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...