Tipy na zajímavé weby: Kde najít krásy české přírody

aktualizováno 
Je léto a tak vám představíme server věnující se krásám české přírody či jak snížit riziko usnutí za volantem při cestě k moři. Nechybí však ani stránky s informacemi pro odvykání kouření a ještě více.

Božský pohled - krkonošská příroda - Božský pohled - krkonošská příroda (léto 2006) | foto: Josef Šneberger

Poznejte krásy české přírody
Krásy přírody – www.krasyprirody.cz

Stále více Čechů podle našich médií tráví dovolenou v tuzemsku. Pokud patříte mezi ně a ještě jste se nerozhodli, kde tu letošní dovolenou strávíte, zkuste navštívit zajímavý web, který vám prozradí nejkrásnější místa naší země.

Za nádhernými přírodními scenériemi není třeba jezdit daleko za hranice, protože i v naší malé zemi je mnoho pěkných míst vhodných pro odpočinek a relaxaci. Česká krajina se sice nemůže pochlubit velehorami či mořem, ale přesto je výjimečná, a to obzvlášť pro svoji rozmanitost. Píše se na webu www.krasyprirody.cz. V sedmi kategoriích na vás čeká řada fotografií, které jsou doslova úchvatné a možná vás přimějí zajet se na místo alespoň podívat. O web se stará Michal Němejc, který rád cestuje a fotografuje. Jde o známého fotografa, který spolupracuje i s Cestováním na.idnes.cz, kde píše články o tipech na zajímavé výlety.

Krásy přírody

PS: Za povšimnutí stojí i web Kam v Praze.

Podobné stránky

Do přírody – tipy na pěkné výlety
Příroda – server věnovaný české přírodě


Přestaňte kouřit
Odvykání kouření – www.odvykanikoureni.cz

Patříte mezi zaryté kuřáky? Zkoušeli jste již několikrát přestat kouřit, ale vždy jste se k oblíbené cigaretě nakonec stejně vrátili? Nepomohly ani nikotinové žvýkačky? A zkusili jste již vyhledat odbornou péči? Pokud se bojíte svěřit do rukou odborníka, zkuste pomoc najít na nových stránkách pro odvykání kouření.

Diskuse o připravovaném protikuřáckém zákoně, neustálé zdražování cigaret a menší tolerance tohoto zlozvyku ze strany společnosti působí na mnoho kuřáků velmi negativně. Spolu se zákony a leckdy tvrdou kritikou ze strany bojovníků proti kouření ale také vznikají jemnější, sofistikovanější a samotnými kuřáky lépe přijímané návody, jak se cigaret zbavit, jak přestat kouřit. Web Odvykání kouření se zaměřuje na nerozhodné kuřáky, kteří neví zda jim stojí za to přestat kouřit. Současně dává cenné rady i těm, kteří se již rozhodli se závislostí zatočit, ale neví, jak si zajistit co největší šanci na úspěch. Kromě toho internetový projekt slouží i těm, kteří přestat kouřit nechtějí z mnoha různých, často neopodstatněných důvodů. Na webu kromě rad a tipů, jak přestat kouřit, naleznete také cenové srovnání jednotlivých druhů léčby a porovnání finanční náročnosti léčby s cenou vykouřených cigaret. Web také obsahuje databázi nekuřáckých restaurací a center pro léčbu závislosti na tabáku.

Odvykání kouření

Podobné stránky

Help - za život bez tabáku
Drogy.net – drogový informační server


Informace pro řidiče proti spánku
Neusni za volantem – www.neusnizavolantem.cz

Pokud se chystáte na dovolenou vyrazit autem, potom byste neměli minout web Neusni za volantem. Navštívit by ho měli především řidiči, kteří se chystají najet stoky kilometrů během několika málo hodin.

Na webu řidiči naleznou rady proti únavě při řízení vozu na cestě na dovolenou. Do prázdnin k nim přibudou mapky míst, kde si mohou při cestě do Chorvatska, na Slovensko, do Rakouska či Španělska odpočinout a třeba se i osprchovat. Není snad týden, aby někdo za volantem neusnul. Nejčastější příčina nehody je přitom únava při cestách na velké vzdálenosti. Na serveru tak naleznete návody odborníků, jak často zastavovat, co jíst a pít na cestě a jaké cviky volit proti únavě. Vše je navíc doplněno statistikami a pro odstrašení i fotografie vážných dopravních nehod. Několikavteřinový stav nevědomí přichází nečekaně jako blesk z čistého nebe a mívá tragické následky. Paradoxně není doporučováno pít energetické nápoje a ani kávu. Naopak, co by se mělo, je častěji zastavovat, avšak na krátké doby a přitom se vždy procvičit. Šťastnou cestu bez nehod, pokud se chystáme někam autem.

Neusni za volantem

Podobné stránky

Routeplanner – cestujte po Evropě
Úsporná jízda – autoškola úsporné jízdy


Uwwwízlo v síti

České aerolinie umožnily cestujícím odbavit se před letem na webových stránkách www.czechairlines.com. Pokud se chystáte letecky někam přepravit, již nemusíte čekat dlouhé fronty při odbavení. Po příchodu na letiště můžete přejít rovnou k pasové kontrole. ČSA v první fázi nabízí internetové odbavení z Prahy, Paříže a Amsterdamu. Se službou odbavení přes internet si navíc můžete z domova vybrat místo v letadle a vytisknout palubní vstupenku. Zavazadla přitom po příchodu na letiště stačí odevzdat u speciální přepážky.
Na serveru www.top-pojisteni.cz najdete on–line srovnávací kalkulátory pojistních produktů, informace a aktuality z oblasti pojištění, profily partnerských pojišťoven a kontakty. Prostřednictvím tohoto portálu můžete uzavřít pojištění on-line, nebo požádat o komplexní servis v rámci pojištění.
A jestli se rozlobíme, budeme zlí. Kdo by neznal film Terence Hilla a Buda Spencera. Máte rádi drsnější humor i vy? Mnohem drsnější, než ten co jste viděli ve filmu? Potom se podívejte na ty nejhnusnější obrázky a videa, co kolují na internetu. Server Rozzlobenimuzi.com jich ukrývá opravdu velké množství. Pouze na vlastní riziko a pro osoby starší 18 let!

www.czechairlines.com

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

YouTube ztíží použití tlačítka dislike, aby se nezneužívalo

YouTube

YouTube vyzkouší, jak omezit vliv uživatelů, kteří se vyžívají v klikání na tlačítko s palcem dolů.

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Vyzkoušejte si v prohlížeči stínohru od Googlu s umělou inteligencí

Google oslavuje příchod nového čínského roku hrou s umělou inteligencí.

Google kvůli příchodu nového lunárního roku, který se slaví především v Asii, vyrobil novou hříčku pro prohlížeče.

Najdete na iDNES.cz