To opravdu není obraz. Speciální televizor se maskuje jako umělecké dílo

  0:31aktualizováno  0:31
Berlín (Od zpravodajů Technet.cz) - „The Frame“ je netradiční QLED televizor značky Samsung, který můžete vložit do řady různobarevných rámů tak, že vypadá jako zarámovaný obraz. Díky speciální aplikaci si na něm můžete díla světových mistrů z předních galerií ve špičkové kvalitě i promítat.

Televizory The Frame, které vstoupí na český trh, jsme viděli na veletrhu IFA 2019 v Berlíne. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

„The Frame“ je jednou z možných odpovědí na otázku, jak využít televizor, když je vypnutý. Rozměrná černá plocha nezdobí žádný interiér a na dnešní jen několik milimetrů hluboké přístroje již vyšívanou dečku a truhlík s květinami nepoložíte.

Z hlediska televizního diváka jsou „The Frame“ v podstatě běžné QLED televizory se 4K rozlišením, operačním systémem Tizen a připojením pomocí jednoho tenkého kabelu, který obstará přenos obrazu, zvuku, povelů a napájení. Veškerá elektronika a přípojná místa jsou skrytá v takzvaném „one-connect-boxu“, který můžete zavřít někam do skříňky k herní konzoli a dalším zdrojům.

Televizor lze namontovat přímo na stěnu tak, že se jí designový rámeček po celém svém obvodu dotýká, stejně jako visící obraz.

To zajímavé se ovšem stane po spuštění aplikace Art Store, kde si můžete za 149 Kč měsíčně předplatit přístup k velkému množství slavných uměleckých děl ze sbírek galerií. V nabídce jsou například Van Gogh Museum v Amsterodamu, Tate Gallery v Londýně, Museo Del Prado v Madridu nebo třeba fotografické sbírky Magnum Photos či YellowKorner.

Fotogalerie

Zvolená díla pak mohou být dlouhodobě zobrazena na vašem televizoru. Díky technicky špičkovému skenu díla, výborné obrazové kvalitě QLED panelu a speciálnímu nastavení podsvětlení vypadá takto zobrazené dílo výborně. 

Zdůraznit musíme onen režim podsvětlení, který je pro dojem klíčový – obraz totiž na stěně nezáří, ale má příjemný vzhled nasvětleného díla. V domácím prostředí jsme The Frame ještě neviděli, popisujeme tedy dojmy z expozice na výstavišti.

Umělecké dílo nemusí být zobrazeno trvale, podle vystavovatele si můžete nastavit časovač „od kdy do kdy“ má být obraz zapnut, nebo to nechat na automatice - když se přiblíží váš chytrý telefon. Při odchodu z bytu tak není nutné přístroj vypínat a po příchodu zapínat.

Rámečky budou na českém trhu v pěti barevných provedeních – černá, šedá, tmavé dřevo, světlé dřevo a bílá. Ve 43"/109cm a 49"/124cm provedení budou stát 2 490 Kč, v 55"/140cm a 65"/165cm pak 3 490 Kč. 

Ve stejných velikostech budou od 16. září v nabídce samozřejmě i příslušné televizory za cenu 24 990 Kč, 29 990 Kč, 34 990 Kč a 44 990 Kč.

Autoři: ,

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Miliony uživatelů řeší problémy s Windows 10. Někomu i zrudla obrazovka

Aktualizace Windows 10

Kontrola aktualizací Windows se v poslední době Microsoftu nedaří tak, jak by měla. Nové aktualizace přinášejí řadě...

USA by mohly prohrát omezený konflikt s Čínou, soudí vědci ze Sydney

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Vojenská nadřazenost Američanů v Jihočínském a Východočínském moři je věcí minulosti. Jejich ozbrojené síly jsou...

Kdy ani ochranný oblek nepomůže. Co dokáže granát nebo zákeřná motýlí puma

Podívejte se s námi k pyrotechnikům PČR

„Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.“ Vtip, který laika pobaví, ale z pohledu pyrotechnika je otřepaný a...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Firma chtěla krávy bez rohů. Na zvláštní chybu přišli, než zvíře snědli

Geneticky modifikovaný organismus (v tomto případě kráva)

Americká společnost se pokusila genetickou úpravou skotu zbavit krávy bolesti a chovatele práce. Vytvořila plemeno bez...

Další z rubriky

Sony představilo parádní sluchátka: do uší, bez drátů, s odhlučněním

Sony WF-1000XM3

Řada 1000X se Sony náramně povedla. Kombinace skvělého zvuku a překvapivě účinného potlačení okolního hluku nás v...

Poprvé zahraje i na zahradě. Sonos představil přenosnou reprosoustavu Move

Nový reproduktor Sonos Move

Kalifornská společnost Sonos je známá především díky své šikovné multiroomové platformě, se kterou snadno ozvučíte celý...

To opravdu není obraz. Speciální televizor se maskuje jako umělecké dílo

The Frame - televizor jako obraz.

„The Frame“ je netradiční QLED televizor značky Samsung, který můžete vložit do řady různobarevných rámů tak, že vypadá...

Gramofony nejsou bublina. Vinylové desky letos překonají hudební CD

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Příjmy z prodejů vinylových desek rostou, to je obecně známá věc. Že však prakticky dorovnaly mnohem mladšího...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA STROJE VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 26 000 - 33 000 Kč

Najdete na iDNES.cz