Prostějov

Prostějov | foto: Luděk Peřina, MF DNES

Základní část extraligy vyhrál Prostějov

Praha - Prostějovské volejbalistky vyhrály základní část extraligy. Nováček nejvyšší soutěže si v předposledním kole pojistil první místo hladkou domácí výhrou nad Frýdkem-Místkem. V pražském derby si favorizovaný Olymp podobně snadno poradil se sestupujícími Střesovicemi.

Střešovice na Olympu dokázaly v prvním setu dlouho držet krok, naopak v druhé sadě byl jejich výkon naprosto odevzdaný. V posledním dějství pak Tatran vedl 7:3 a až do stavu 17:17 soupeři statečně vzdoroval, koncovka se však už opět nesla jednoznačně v režii Olympu.

Také brněnské obhájkyně titulu dnes potřebovaly k výhře nad Libercem jen tři sety, což jim vyneslo jistotu postupu do čtvrtfinále z druhého místa. Znají už také svého prvního soupeře v play off, kterým bude sedmý Frýdek-Místek.

Liberecké volejbalistky potrápily domácí tým jen v druhém setu, kdy získaly náskok 13:7. "S utkáním jsem kromě úvodu druhého setu spokojen. Lepší jsme byli určitě v útoku, na rozdíl od soupeřek jsme mohli spoléhat na více útočících hráček," prohlásil brněnský trenér Miroslav Čada.

Poslední kolo základní části se hraje ve čtvrtek 28. února.