Olomoucké volejbalistky slaví výhru

Olomoucké volejbalistky slaví výhru | foto: Tomáš Krist, MAFRA

Volejbalistky Olomouce v poháru uspěly, Brno v Rumunsku prohrálo

• 1
Volejbalistky Olomouce porazily v prvním kole hlavní fáze Vyzývacího poháru v domácím prostředí Poreč 3:0. Naopak hráčky KP Brno v Rumunsku neuspěly, v utkání proti týmu CSM Bukurešť ztratily náskok dvou setů a podlehly 2:3. Odvety se hrají v příštím týdnu, vítězné týmy postoupí do osmifinále.

Olomouc získala úvodní set až po vyrovnané koncovce poměrem 26:24, pak ale chorvatský celek odpadl a třetí sadu dokonce prohrál propastným rozdílem patnácti bodů. Brno v Bukurešti nadějně začalo, ale po ztraceném třetím setu už zbytek zápasu nezvládlo a po téměř dvouapůlhodinovém boji se z vítězství radoval domácí celek.

Vyzývací pohár žen, úvodní utkání 1. kola

UP Olomouc - OK Poreč 3:0 (24, 18, 10)
Rozhodčí:
Papadopolová (Rum.), Boulangerová (Belg.). Čas: 72 min. Diváci: 700.
Sestava a body Olomouce: Závodná 7, Dudová 5, Košická 14, Dumančičová 10, Kubová 5, Dedíková 16, libero Hronová - Nováková, Sochorcová, Orvošová. Trenér: Teplý. Nejvíce bodů Poreče: Pahovičová 8, Novoselová 7, Račičová 6.

C.S.M. Bukurešť - KP Brno 3:2 (-25, -23, 23, 18, 7)