Tři prvoligové týmy jsou krok od semifinále

Praha - Tři týmy jsou krok od semifinále první ligy volejbalistů, chybí jim jediná výhra. Favorité z Ústí a Benátek uhráli dvě výhry v halách soupeřů, naopak Dobřichovice plně využily domácího prostředí a v pátek i v sobotu porazily ČZU Praha. Jen série dvou velkých zájemců o extraligu mezi Hradcem Králové a Starým Městem je vyrovnaná 1:1 na zápasy.

Start play-off první ligy volejbalistů stál za to. Bitva o dvě postupová místa do extraligy se rozhořela ve čtyřech halách a přinesla zajímavé souboje.

Ústí nad Labem potvrdilo pozici nejsilnějšího týmu soutěže a ve dvou zápasech s domácím MFF Praha ztratilo jediný set.

Také Benátky si připsaly dvě cenné výhry venku, ovšem v pátek v hale jabloneckého nováčka je povinné vítězství stálo nečekaně moc sil. Druhý tým základní části prohrál první set a ve druhém se s Jabloncem donekonečna přetahoval. Benátky vyhrály až 36:34! Zbylé dva sety už patřily favoritovi, ale opět opět vyhrával minimálním rozdílem dvou bodů. V sobotu už Benátky neztratily ani set.

V Hradci Králové rozehráli partii dvou týmů s postupovými ambicemi lépe domácí, kteří v pětisetové bitvě vyhráli nad Starým Městem. V sobotu se role otočily, vyhráli Moravané a vylepšili si pozici před odvetami ve své hale.

Nečekanou zápletku přinesl třetí set zápasu Dobřichovic s ČZU Praha. Domácí tým za stavu 2:0 na sety a 16:12 na míče přišel o svého jediného nahrávače. Alan Müller byl přísně vyloučen za nesportovní chování a zbytek zápasu musel nahrávat univerzál Martin Veselý. V neobvyklé roli hráč obstál a dovedl tým k vítězství 3:0.

Středočeši vyhráli bez ztráty setu i nedělní druhý zápas.

Prvoligové play-off pokračuje v závěru příštího týdne. Pořadatelství se vymění, a celky, které dosud hostovaly, už dohrají série ve svých halách.

Play-off první ligy: program a výsledky ZDE

Výsledky
Jablonec - Benátky 1:3 (22, -34, -23, -24) a 0:3 (-20, -26, -18), stav série 0:2
Hradec Kr. - St.Město 3:2 (-18, 22, -22, 21, 13) a 1:3 (-13, 24, -22, -23), stav série 1:1
Dobřichovice - ČZU Praha 3:0 a 3:0 (26, 24, 8), stav série 2:0
Ústí - MFF Praha 0:3 (-23, -24, -20) a 1:3 (-20, -18, 23, 13), stav série 0:2