Prostějovské volejbalistky slaví triumf v Českém poháru. Ve finále hladce

Prostějovské volejbalistky slaví triumf v Českém poháru. Ve finále hladce zdolaly domácí Olomouc. | foto: Tomáš Frait , MF DNES

Přijeli jsme pro výhru, vyhlásil kouč. A Prostějovanky úkol splnily

• 0
Počtvrté v řadě zvedly volejbalistky Prostějova nad hlavy Česko-Slovenský pohár, jehož držitele tradičně určuje souboj nejlepších družstev obou zemí. Modřanky si po roce zopakovaly duel s Doprastavem Bratislava a po vítězství 3:0 si na zpáteční cestu do kufru přibalily další vítěznou trofej.

"Přijeli jsme pro vítězství a na jiný výsledek nemysleli. Hráčky k utkání přistoupily zodpovědně a to bylo na hřišti vidět," pochválil své volejbalistky kouč Miroslav Čada.

Od prvního setu český tým ukázal, že mu palubovka na Pasienkoch bude svědčit. Rychle získal vedení 10:5 a po dvaceti minutách proměnil první setbol.

Doprastav odpověděl zvýšením obrátek, krok ale držel pouze do stavu 19:19. Následná série šesti servisů Artmenkové pak potvrdila dominanci Hanaček.