MÁM! Martin Ticháček z Dukly Liberec předvádí obranný zákrok v zápase proti

MÁM! Martin Ticháček z Dukly Liberec předvádí obranný zákrok v zápase proti Brnu. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Příbram v lize volejbalistů proti Havířovu znovu neztratila ani set

• 0
Favorité v extralize volejbalistů nezaváhali a "povinná" vítězství si připsaly bez problémů Příbram, Liberec i Ostrava. Dramatický zápas se naopak odehrál v Praze, kde celek ČZU po pěti setech podlehl Ústí nad Labem.

Lídr neúplné tabulky z Příbrami neměl velké problémy poradit si s posledním Havířovem, který se vyrovnal favoritovi jen místy. "Byly to pro nás povinné tři body, což nás v určitých fázích zápasu znervózňovalo. Soupeř dokázal bodovat několikrát za sebou a stáhnout vedení o čtyři pět bodů v setu," uvedl kouč vítězů Petr Brom.

Neporazitelnost nadále drží i Liberec. Na odpor Brna narazil jen v prvním setu, který Dukla zlomila až v koncovce, byť předtím prohrávala 16:19. Pak už na palubovce dominovala. "Koncovku první sady jsme pokazili a pak už se vytratili ze hřiště," konstatoval brněnský kouč Zdeno Hauer.

Ostrava doma neklopýtla s Odolenou Vodou, i když ta se překonávala a první i třetí set prohrála nejmenším možným rozdílem dvou bodů. Domácí vyhrály 3:0 i bez svého nejzkušenějšího hráče blokaře Kubaly, který v tomto týdnu bojoval v Maroku o body do olympijské kvalifikace v plážovém volejbalu.

Páté kolo zakončí pondělní televizní dohrávka mezi mistrem z Českých Budějovic a Benátkami nad Jizerou.