Barbora Hermannová (čelem) a Markéta Nausch Sluková se radují ze zisku titulu...

Barbora Hermannová (čelem) a Markéta Nausch Sluková se radují ze zisku titulu mistryň republiky na šampionátu v Brně. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Plážové volejbalistky Sluková s Hermannovou vynechají Mexiko

  • 0
Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová se už letos na žádném turnaji neobjeví. Nejlepší český pár se rozhodl vynechat plánovaný čtyřhvězdičkový podnik Světového okruhu v Mexiku.

Po zářijové olympijské kvalifikaci v Číně, kde české dvojici těsně unikl postup na hry v Tokiu 2020, volejbalistky odpočívaly. Jejich trenér Simon Nausch stihl operaci kolena, hráčky pak začaly s kondičním tréninkem a také s herní přípravou na turnaj v Chetumalu.

„Ale neodletěly jsme nikam a pomalu začínáme trénovat na další sezonu,“ uvedly na sociálních sítích. Důvodem bylo onemocnění Slukové a fitness plán Hermannové. „A dalších x věcí. Shodli jsme se (v týmu), že letošní rok už to tlačit na sílu s nějakým riskem nebudeme a nechceme,“ rozhodly se beachvolejbalistky.

Na hry pod pěti kruhy se chtějí kvalifikovat z žebříčku. „Turnajů nás čeká v příštím roce dost, tak se na ně alespoň budeme mít čas hezky připravit. Momentálně se pomaličku vracíme na kurt,“ napsaly Hermannová a Sluková. Trénují tradičně převážně v Pelhřimově. „Kde nám to svědčí asi nejvíce,“ dodaly bývalé světové jedničky.