PŘEKULÍ SE? Míč balancuje na pásce sítě v utkání volejbalistek Olomouce (v...

PŘEKULÍ SE? Míč balancuje na pásce sítě v utkání volejbalistek Olomouce (v modrém) a Šternberku. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Olomoucké volejbalistky splnily povinnost, ve Šternberku nezaváhaly

• 0
Volejbalistky Olomouce uspěly i ve čtvrtém zápase nové extraligové sezony. V nedalekém Šternberku zvítězily 3:0 a vedou neúplnou tabulku soutěže, kterou poznamenaly karantény týmů a kterou po dvou sobotních zápasech zastaví nejméně na dva týdny vládní opatření proti šíření koronaviru.

Olomouc přes léto zcela obměnila kádr a na výhře se bodově nejvíce podílely z nových posil Chorvatka Pilepičová a Finka Madsenová. Obě nasbíraly 12 bodů, o jeden méně měla španělská smečařka Schlegelová. Šternberk po karanténě prohrál i podruhé a tabulku uzavírá.

„Do zápasu jsme šli trošku vlažně. Prohrávali jsme až 17:13, tady nám velmi pomohl servis, kdy Maria Schlegelová dala dlouhou šňůru a dotáhla set do vítězství 25:17. To rozhodlo a zbytek jsme měli pod kontrolou. V důležitých okamžicích jsme si hodně pomohli servisem, s tím měl soupeř problémy, nemohl si přihrát a chyboval,“ řekl olomoucký kouč Petr Zapletal.

V předehrávce pátého kola Ostrava po špatném začátku porazila Přerov 3:1. „Jsem ráda, že se nám podařilo vrátit do zápasu po nevydařeném prvním setu. Pak už jsme předváděly volejbal, který jsme chtěly hrát,“ řekla kapitánka Helena Hrdličková. Dvaadvaceti body k výhře přispěla smečařka Žarnovická.