Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala (vlevo) a Jan Hadrava.

Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala (vlevo) a Jan Hadrava. | foto: ČTK

Kubala s Hadravou na ME končí v osmifinále. Další třísetový boj nezvládli

• 1
Plážoví volejbalisté Přemysl Kubala a Jan Hadrava vypadli na mistrovství Evropy v Klagenfurtu v osmifinále. S Nizozemci Alexandrem Brouwerem a Robertem Meeuwsenem, senzačními mistry světa z roku 2013, prohráli po další třísetové bitvě. Česká dvojice se dělí o deváté místo.

Kubala s Hadravou i popáté sehráli na šampionátu v Korutanech třísetový zápas. Proti třetím nasazeným Brouwerovi s Meeuwsenem lépe začali, vyhráli 21:17 a po stíhací jízdě je od postupu do čtvrtfinále dělily dva míče. Stav 15:19 ještě dokázali vyrovnat, jenže pak se dvakrát prosadil Meeuwsen a znovu přišla třetí sada.

Nizozemská dvojice v tie-breaku rychle odskočila na tříbodový rozdíl, který zvýšila až na 10:4 a zvrat už nedopustila. Čeští držitelé divoké karty poslední set na turnaji prohráli 7:15.

Ludwigová má třetí zlato z ME

Německé beachvolejbalistky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová jsou novými mistryněmi Evropy. Ludwigová získala v 29 letech třetí zlato a celkově už rekordní osmou medaili z kontinentálních šampionátů, o pět let mladší Walkenhorstová měla dosud dva bronzy.

Nové královny během turnaje v Klagenfurtu v sedmi zápasech ztratily jediný set, skvěle zvládly i finále proti Ruskám Jevgeniji Ukolovové s Jekatěrinou Birlovovou. Vyhrály dvakrát 21:18 a zlato slavily po třetích místech na posledních dvou ME.

Menší z dvojice obranářka Ludwigová předchozí tituly vybojovala v letech 2008 a 2010 se Sarou Gollerovou.

Těsně pod pódiem skončily Slovenky Natália Dubovcová s Dominikou Nestarcovou. Zápas o bronz prohrály 0:2 s polskou dvojicí Kinga Kolosiňská, Monika Brzosteková.