Martin Lébl: Máme toho dost

• 2
Ostrava - Opět patří k tahounům mužstva. Blokař Martin Lébl už je po zranění nohy v pořádku. V sobotním utkání s Řeky (3:1), jimž si volejbaloví reprezentanti zajistili prvenství ve skupině D Světové ligy a tím i postup, byl nejúdernějším mužem, úspěšnost v útoku měl přes 78 procent. V neděli (2:3) ho předčili Jakub Novotný a Ivo Dubš. To už ale na mužstvo dolehla únava a také nemělo potřebnou motivaci.

Neměli jste ze sobotního výsledku obavu, když jste prohráli první set?
Věděli jsme, že utkání bude těžké. Celé bylo těžší než vypadalo. Snaha udělat poslední krok bývá svazující, a to se ukázalo právě v prvním setu. Zůstávali jsme ale docela v klidu a věřili, že výsledek otočíme.

Nebyli jste ani trochu nervózní?
Jen trochu, ale počítali jsme, že soupeř vše vsadí právě na první sadu. Opravdu jsme zůstávali v klidu.

Od druhého setu jste měli jasně navrch. Potvrdilo se, že Řekové velký tlak neunesou?
Potvrdilo se to a za to, že tak odešli, bych jim chtěl poděkovat. Hodně nám zápas ulehčili, protože jsme všichni unaveni a máme toho opravdu dost. Potřebujeme si odpočinout.

Do souboje s Řeky nastoupil i zraněný Peter Pláteník. Jak jste to vnímal?
Překonal bolest a zdravotní riziko. Za to mu musíme poděkovat. Hodně družstvu pomohl.

Jste ve finálovém turnaji. Co teď bude následovat?
Snad nějaká regenerace, volno a pak příprava na Madrid. Hlavně si potřebujeme všichni odpočinout.