Liberečtí volejbalisté prohráli s Brnem

Liberec - V prvním kole extraligy volejbalistů po neúspěšné kvalifikaci o olympijské hry překvapila především hladká prohra liberecké Dukly doma s Brnem. Hosté zaskočili lídra tabulky především bojovností. V Příbrami naopak nezaváhal úřadující mistr z Českých Budějovic.

Opava - Kladno 3:1 (-24, 21, 19, 23)

Domácí tým byl od začátku zápasu ve vedení, ale koncovku vůbec nezvládl. Po změně stran se oběma týmům dařil útok středem sítě, Opava si znovu udržovala náskok a v závěru ji tentokrát podržel smečař Rybníček.

Ve třetí sadě po dvou esech Piovarčiho vedli Slezané znovu už o čtyři body a po následném bloku a dvou žlutých kartách pro kladenského nahrávače Skladaného a hostující lavičku se snadno ujali vedení 2:1.

V závěrečném dějství mělo zpočátku poprvé navrch Kladno, jenže domácí volejbalisté otočili na 12:11 a opět při podání Piovarčiho získali rozhodující vedení. Mečbol za stavu 24:23 jim Skladaný pomohl proměnit servisem do autu.

Po tragickém úvodu sezony tak Slezané šplhají vyrovnanou tabulkou vzhůru, za Kladnem nicméně zůstanou vinou horšího poměru setů.

Rozhodčí: Krsek, Němeček. Čas: 107 min. Diváci: 300.

Příbram - České Budějovice 0:3 (-15, -23, -20)

Příbram v prvním vzájemném duelu sezony dokázala v září vyhrát na půdě úřadujícího mistra na jihu Čech 3:0, dnes ale její šance snížila rozsáhlá marodka.

V souboji o druhé místo v tabulce navíc českobudějovičtí hráči od začátku předváděli výbornou hru a nedali domácím šanci.

Rozhodčí: Gall, Klein. Čas: 72 min. Diváci: 420.

Liberec - Brno 0:3 (-19, -23, -19)

V tabulce první liberecká Dukla překvapivě hladce prohrála s osmým Brnem. Hosté hráli skvěle především v poli, kde pro ně nebyl ztracený žádný míč.

Dukla mohla zdramatizovat zápas pouze v koncovce druhého setu, ale i v ní se nakonec radovali Brňané. Ve třetím setu už domácí nenašli na hosty účinnou zbraň a prohráli doma 0:3.

Rozhodčí: Labašta, Hudík. Čas: 81 min. Diváci: 320.

ČZU Praha - Ostrava 0:3 (-21, -23, -9)

Dlouho vyrovnaný první set Pražané ztratili po třech nepřesných útocích v závěru. I druhou koncovku zvládli lépe ostravští hráči a třetí dějství už proměnili ve svou exhibici. Tým ČZU nebyl schopen tlaku čelit a zmohl se jen na devět bodů.

Rozhodčí: Koldinská, Dvořák. Čas: 67 min. Diváci: 340.