NA SÍTI. Českobudějovický volejbalista Jakub Novotný (v černém) smečuje. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

V prvním čtvrtfinále extraligy volejbalistů se nejvíc nadřela Ostrava

• 0
Výhrami favoritů odstartovalo čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů. Nejvíc se nadřeli Ostravané, kteří zdolali Benátky nad Jizerou až po pětisetové bitvě. Liberec ztratil se Zlínem set, hladce zvítězily České Budějovice i Příbram.

Českobudějovický Jihostroj vyhrál nad Brnem 3:0 po téměř bezchybném výkonu. Hosté se snažili útočit přes Katonu, ale právě na něj se obrana obhájců titulu pečlivě soustředila.

"Byli jsme lepší, udělali jsme méně chyb. Nicméně oceňuju výkon Brna, mám rád odvážné tahy, které trenér soupeře předvedl," řekl kouč vítězného celku Jan Svoboda. "Domácí nás zatlačili servisem, nenechali se překvapit. Hráli, co chtěli, neměli jsme na ně," uznal brněnský trenér Miroslav Malán.

Také liberečtí volejbalisté využili výhody domácího prostředí a v prvním zápase porazili Zlín 3:1. Severočeši si v třetím setu vybrali slabou chvilku a houževnatý protivník je trápil i dál, dramatickou koncovku čtvrté sady ale Dukla zvládla.

Čtvrtfinálové série se hrají na tři vítězná utkání. Druhé zápasy jsou v týchž halách na programu ve čtvrtek.