ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Petr Janeček, MAFRA

Volejbalistky Olympu padly ve Frýdku-Místku, Prostějov zvýšil náskok

• 0
Volejbalistky pražského Olympu prohrály ve 23. kole extraligy ve Frýdku-Místku 1:3 a na druhém místě tabulky skupiny o 1. - 5. místo ztrácejí na vedoucí Prostějov už jedenáct bodů. Úřadující mistryně vyhrály derby v Olomouci hladce 3:0.

Obhájkyně titulu sehrály v Olomouci nejvyrovnanější část zápasu ve třetím setu. Domácí hráčky se díky sedmibodové šňůře při podání Nachmilnerové ujaly vedení 14:11, vzápětí však oplatila sérií sedmi bodů Vincourová a svěřenkyně trenéra Miroslava Čady si už závěr zápasu pohlídaly.

Volejbalistky Olympu nevyužily ve čtvrtém setu šance na vyrovnání a promarnily dva setboly, Frýdek-Místek pak za stavu 27:26 proměnil pátý mečbol.

Uniqa extraliga volejbalistek - 23. kolo:

Skupina o 1.-5. místo:
Frýdek-Místek - Olymp Praha 3:1 (22, -17, 19, 26)
Nejvíce bodů:
Kojdová 21, Závodná 12, Mukařovská a D. Pavelková po 10 - Mlejnková 23, Kvapilová 17, Mudrová 9.

Olomouc - Prostějov 0:3 (-19, -16, -22)
Rutarová 10, Vanžurová, Nachmilnerová a Tinklová 8 - Soaresová 15, Kossanyiová 10, Assisová 9.