Prostějovské volejbalistky naslouchají během oddechového času svému kouči

Prostějovské volejbalistky naslouchají během oddechového času svému kouči Miroslavu Čadovi. | foto: ČTK

Prostějovské volejbalistky zakončily základní část hladkou výhrou

• 0
Volejbalistky Prostějova prošly základní částí extraligy s jedinou prohrou. Úřadující mistryně v 18. kole jasně přehrály poslední tým tabulky SG Brno 3:0 a před začátkem nadstavby vedou tabulku o sedm bodů před pražským Olympem.

Ten v pražském derby zvítězil v hale Slavie 3:1.

Slavia přitom mohla vést 2:0, ale setbol v druhé sadě nevyužila. "To podle mého soudu ovlivnilo další vývoj utkání. Sahali jsme minimálně po bodu," prohlásil trenér slávistek Jiří Vojík.

Kouč Olympu Stanislav Mitáč očekával, že utkání nebude jednoduché. "Promarnili jsme koncovku prvního setu z vedení 21:18 a to se s námi neslo až do konce setu druhého. Ten jsme s velkým štěstím dokázali vyhrát 26:24 a od té chvíle jsme bezpečně kráčeli za vítězstvím," řekl Mitáč.

V nadstavbové skupině I budou s Prostějovem a Olympem hrát ještě Přerov, Frýdek-Místek a Olomouc. Ze spodní pětice, kterou tvoří Slavia, KP Brno, Šternberk, Ostrava a SG Brno, si nejlepší trio zajistí postup do čtvrtfinále play off.

První z deseti nadstavbových kol je na programu v sobotu 2. února.