Miguel Falasca

Miguel Falasca | foto: Archiv ČVS

Volejbalisté míří po výhře nad Rumuny za postupem na mistrovství Evropy

• 0
Čeští volejbalisté prošli první polovinou kvalifikace mistrovství Evropy bez porážky a ve třech zápasech ztratili jediný set. V Craiově na závěr úvodního turnaje skupiny F zdolali domácí Rumuny hladce 3:0 po setech 25:13, 25:17 a 25:21. Druhý turnaj se hraje příští týden v Jablonci nad Nisou.

Tým trenéra Miguela Falascy porazil v předchozích dnech Estonsko 3:0, Makedonii 3:1 a ani s domácím výběrem neměl větší potíže.

Čeští reprezentanti si vybudovali dostatečný náskok pokaždé hned na počátku setu, jen v úvodu druhého dějství měli krátce navrch Rumuni. Ti pak soupeře pozlobili ještě v závěru, kdy odvrátili čtyři mečboly.

K tradičním oporám Michalu Fingerovi a Donovanu Džavoronkovi se přidal i druhý smečař Adam Bartoš, autor 13 bodů. Džavoronok si tentokrát připsal 11 a univerzál Finger 17 bodů. Český tým měl osm bodových bloků a na rumunskou stranu dvorce poslal pět es.

„Do zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát bod po bodu, a to si myslím, že se nám podařilo. Od začátku jsme tlačili servisem, výbornou obranou jsme nepustili protihráče do žádné akce a zaslouženě jsme vyhráli,“ uvedl Finger na svazovém webu.

V polovině kvalifikace vedou čeští volejbalisté před Estonskem o čtyři body. Vítězové skupin postoupí přímo na šampionát, který se bude hrát příští rok v Polsku. Druhé celky absolvují v říjnu baráž.