Budějovice vedou extraligu volejbalistů

Praha - Volejbalisté Českých Budějovic zdolali v šestém extraligovém kole nováčka z Brna 3:1 a probojovali se tak do čela soutěže. Z prvního místa vystrnadili Zlín, jenž prohrál na palubovce obhájce titulu z Kladna a propadl se až na pátou příčku. Třetí místo patří hráčům Ostravy, kteří v dohrávce zdolali Příbram.

České Budějovice - Brno 3:1 (15, -23, 25, 19)
Kromě prvního setu kladl nováček soutěže domácímu favoritovi velmi tuhý odpor a nebýt vlastních chyb, mohli brněnští volejbalisté dosáhnout lepšího výsledku. Českým Budějovicím se od druhého setu příliš nedařilo, ale k vítězství za hodinu a tři čtvrtě dokráčely.
Rozhodčí: Švejda, Krsek. Čas: 104 min. Diváci: 600.
Č. Budějovice: Michálek, Kust, Zach, Michal, Ventruba, Štolfa, libero: Habada - Mach, Pikeš.
Brno: Pavlík, Hrazdira, Jelínek, Vokál, Diviš, Polák, libero: Bence - Novák, Sekanina.

Kladno - Zlín 3:1 (21, 22, -21, 20)
Domácí volejbalisté vstoupili do zápasu bez libera. Místo zraněného Polanského měl zaskakovat Kovář z B-týmu, ale neměl v pořádku registraci. Než se dalo vše do pořádku, byly odehrány první sety. Přesto Kladno vedlo 2:0, a polevilo až s Kovářem v sestavě. Zlín zlepšil servis a s pomocí kladenských chyb třetí set vyhrál. V následující čtvrté sadě však bylo Kladno jednoznačně lepší a dokázalo nepřesnosti zlínských volejbalistů využít k vítězství.
Rozhodčí: Pavelek, Pecháček. Čas: 109 min. Diváci: 500.
Kladno: Masný, Ogurčák, Holubec, Rybníček, Napier, Fokt, libero Kovář - Janušek, Skladaný.
Zlín: Jakubíček, Svoboda, Herich, Černý, Čajan, Sedláček, libero Chromý - Filo, Bolehovský, Lilko, Fila, Calabek.

Liberec - Opava 3:0 (18, 22, 19)
První a druhý set byly vyrovnané jen do poloviny, pak se vždy pětibodovou šňůrou postaral o rozhodující trhák výborně servírující Filip Rejlek. Ve třetím setu už se hrálo jasně v režii Liberce.
Rozhodčí: Blažek, Antušák. Čas: 78 min. Diváci: 320.
Liberec: Ticháček, Rejlek, Dittrich, Zadražil, Bican, Jeslínek, libero Kryštof - Bíza, Čermák.
Opava: Malčík, Paták, Valaštek, Plichta, Demar, Kvapil, libero Obdržálek - Sukuba, Pitner, Mikula, Kysela.

Ostrava - Příbram 3:0 (20, 18, 23)

Příbramští nebyli pro volejbalisty DHL Ostrava pořádným soupeřem. Ostravští je v úterní dohrávce smetli 3:0. "Náš výkon byl žalostný," řekl příbramský trenér Jiří Zach.

Hosté vedli jen v úvodu druhé sady 0:2 a 3:4. Pak přišel na servis Jedlička a spolu s výbornými bloky se postaral o obrat na 8:4. "Pomohlo nám, že hosté hráli bez svého klíčového hráče, nahrávače Rosenbauma, o to jsme měli zápas snadnější," uvedl ostravský trenér Peter Kalný. "Příbram bývá nepříjemným soupeřem, ale ukázalo se, jak důležitý pro ně Rosenbaum je," dodal ostravský nahrávač Peter Goga.

"Daniel Rosenbaum byl pracovně v Turecku," podotkl Jiří Zach. "S ním bychom hráli lépe, i když bychom asi stejně prohráli."

Trenér Kalný dal poprvé v lize příležitost mladému nahrávači Martinu Kadlcovi. "Šlo o to, aby si soutěž zkusil, v tréninku se už téměř vyrovná našim nahrávačům," řekl Kalný.
Rozhodčí: Klaisner, Grabovský. Čas: 61 min. Diváci: 100.
Ostrava: Goga, Zedník, Jedlička, Konečný, Steffan, Cerha, libero Správka - Ledvoň, Kadlc, Burrow.
Příbram: Šimeček, Čížek, Sychra, Anděl, Boula, Havrlík, libero Pícha -  Matoška, Pomr, Landa, Hyský.

ZÁP. 3:0/1 3:2    2:3    0/1:3 SETY BODY
1. Budějovice 6 3 2 0 1 15:9 10
2. Kladno 5 3 1 1 0 14:8 9
3. Ostrava 6 2 2 1 1 14:10 9
4. Liberec 5 3 0 2 0 13:7 8