Brno - Prostějov

Brno - Prostějov | foto: Otto Ballon Mierny, MF DNES

Brňanky vyhrály ve Frýdku a vedou, dvě výhry má i Ostrava

Volejbalistky Brna vyhrály v extralize i zápas druhého kola a s plným počtem bodů vedou tabulku. Brňanky zvítězily 3:1 ve Frýdku-Místku. Dvě vítězství mají i hráčky Ostravy. První zápas sezony absolvovaly finalistky minulého ročníku z Olomouce a bez potíží porazily Tatran Střešovice 3:0.

Už v prvním setu prokázaly hráčky Olomouce vyšší kvalitu a domácí celek jasně předčily, když rozdíl postupně narostl až na 11 bodů.

Druhý set byl vyrovnaný jen zpočátku, pak už opět na dvorci vládla Olomouc díky pestřejší hře v útoku. V třetí sadě Tatran obměnil sestavu, ale ani to na úspěch nestačilo.

Slavia vstoupila do utkání s Přerovem nervózně a v úvodu často chybovala. Postupně ale Pražanky přitvrdily v útoku, získaly převahu a zvyšovaly náskok.

I obrázek další dvou setů byl podobný - vyrovnaný začátek a postupně se zlepšující výkon slávistek, které nakonec Přerov jasně přehrály.

Juniorský výběr nedokázal navázat na úvodní výhru nad Tatranem Střešovice. V úvodním setu byl na hře jasně patrný respekt mladých hráček ze zkušenějších soupeřek, juniorky nedokázaly nalézt protizbraň proti kvalitnímu útoku Ostravy. V druhé sadě však domácí celek setřásl nervozitu a rozhodla až koncovka.

Tu ještě Ostravanky zvládly, ale v třetím dějství obměněná hostující sestava polevila, čehož juniorky využily, opanovaly pole a snížily na 1:2.

Návrat hráček základní ostravské šestky a kolísavý výkon juniorského týmu v útoku však vrátily průběh zápasu do starých kolejí a výsledkem byla snadná výhra Ostravy.

Druhé kolo nejvyšší soutěže zakončí středeční zápas Prostějov - Liberec.

Střešovice - Olomouc 0:3 (-14, -17, -13)