ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: VK Karlovarsko

Odolena Voda nakročila ve Vyzývacím poháru za postupem výhrou v Melille

• 0
Volejbalisté Aera Odolena Voda po dlouhých letech vyhráli zápas na evropské pohárové scéně. Středočeši v prvním kole Vyzývacího poháru zvítězili ve Španělsku nad Melillou 3:0. Odvetu odehrají ve středu 29. listopadu doma.

Loni se středočeský celek vrátil do pohárové Evropy po 18 letech, ale vypadl hned v prvním kole Vyzývacího poháru po dvou prohrách s Panathinaikosem Atény. Na severu Afriky, kde Melilla leží, ale svěřenci trenéra Marcina Kryše domácí mužstvo zaskočili a nedovolili mu uhrát ani set.

O 16 bodů se postaral dvoumetrový kanadský univerzál Jacob Kern, smečař Jan Svoboda se blýskl pěti esy.

V domácí odvetě Aeru bude stačit k postupu do druhého kola i pětisetová porážka. V případě prohry 0:3 nebo 1:3 by rozhodl zlatý set.