Reportáž skončila 15. 7. 2018 17:33

Wimbledon: Kevin Anderson vs. Novak Djokovič

Finálové utkání mužského turnaje na Wimbledonu komentuje Stanislav Kučera.

15-15

Djokovič se dokázal dostat přes dělové podání a získal bod po povedeném forhendu křížem přesně do rohu.

15-0

Utkání začíná delší výměnou od základní čáry, Anderson získává fiftýn po dlouhém bekhendu Srba.

Vše je připraveno, utkání začíná za krásného slunečného počasí.

Hráči už se rozehrávají, podávat začne Kevin Anderson.

I Djokovič hrál semifinále na maximální počet setů, dlouholetého rivala Španěla Nadala vyřadil až 10:8 v rozhodujícím dějství. Utkání se protáhlo na pět hodin a 20 minut.

Anderson letos ve čtvrtfinále vyřadil největšího favorita na titul Švýcara Federera, přestože čelil mečbolu na 0:3. V semifinále pak svedl heroickou přetahovanou s Američanem Isnerem, kterého udolal až poměrem 26:24 v pátém setu. Zápas trval více než šest a půl hodiny.

Oba dnešní fináloví soupeři se na okruhu potkali celkem šestkrát. Anderson uspěl pouze v prvním duelu v roce 2008, od té doby vítězí jen Djokovič. Ovšem v posledním zápase před dvěma lety v osmifinále Wimbledonu otáčel Srb nepříznivý stav 0:2 na sety.

Utkání začne na centrálním dvorci v londýnském All England Clubu v 15:00