Tomáš Berdych na turnaji v Paříži

Tomáš Berdych na turnaji v Paříži | foto: AP

Nišikoriho škola. Berdych s japonským tenistou uhrál v IPTL jednu hru

• 12
Rychlý spád mělo utkání asijské exhibiční ligy IPTL mezi Tomášem Berdychem a Keiem Nišikorim. V duelu na jeden set získal český tenista pouhý jeden game a tým Royals prohrál v Tokiu s Japan Warriors 20:23.

Výběr Royals vedl před závěrečným utkáním 19:17, ale Berdych výhru nezpečetil. Nišikori jejich setu dominoval. Tým Royals sice vyhrál tři z pěti setů, přesto prohrál, jelikož ve dvouhrách získal jen dva gamy. Stejně jako Berdych totiž prohrála Švýcarka Martina Hingisová se Srbkou Jelenou Jankovičovou.

Soutěž hrají ještě Indian Aces a obhájci titulu Singapore Slammers. V Tokiu turnaj potrvá do neděle, další se uskuteční v Singapuru a Hajdarábádu, kde nejlepší dvojici z dlouhodobé části čeká 11. prosince finálový duel.