Radek Štěpánek

Radek Štěpánek | foto: AP

Štěpánek v Monte Carlu ukázal srdce bojovníka a vydřel postup

• 42
Byl to nervák, který Radek Štěpánek zvládl. V úvodním kole turnaje Masters v Monte Carlu odvracel český tenista dva mečboly a v tie-breaku rozhodujícího setu nakonec udolal obávaného Kypřana Marcose Baghdatise 9:7. Mohl se tak těšit z vítězství 3:6, 6:1, 7:6 a z cenného postupu na prestižním klání.

Dvaatřicetiletý Štěpánek se při své letošní premiéře na antuce rozehrával pomaleji a v prvním setu přišel jednou o svůj servis. To Baghdatisovi stačilo k vedení, ve druhé sadě však jasně dominoval český hráč.

Dramatickou bitvu trvající dvě a půl hodiny tak musel rozhodnout až tie-break třetího setu, ve kterém se Baghdatis dostal do vedení 4:1 a následně si vypracoval i dva mečboly.

Štěpánek však prokázal pevné nervy a nakonec se radoval po proměnění své první šance na ukončení zápasu. I v dalším kole ho čeká zvučný soupeř, utká se s nasazenou trojkou - Britem Andym Murraym.

Přímo do druhého kola byl nasazen další český daviscupový reprezentant Tomáš Berdych, jenž se na úvod střetne s Belgičanem Olivierem Rochusem.