Španělsku chybí bod k postupu do finále

S a n t a n d e r - Předpoklady, podle nichž jsou favority semifinálového utkání Davis Cupu na antukových dvorcích v Santanderu španělští tenisté, se začínají naplňovat. Albert Costa zdolal v utkání plném chyb Todda Martina třikrát 6:4 a v kvalitnější druhé dvouhře se také prosadil domácí reprezentant. Corretja sice v úvodní sadě s Američanem Gambillem snadno prohrál, ve třech dalších však zvítězil a zvýšil vedení Španělska nad Spojenými státy na 2:0.

Costa získal jediný brejk prvního setu ve třetí hře, kdy se mu podařil lob, který spadl k základní čáře. Martin úder soupeře neodhadl a úmyslně nesmečoval v domění, že míč skončí v autu. Ve druhé sadě hráči ztratili pět servisů. Dříve se chytil Costa a set znovu získal poměrem 6:4. V poslední sadě Costa vzal Martinovi podání v devátém gamu a čistou hrou pojistil vítězství.

"Zahrál jsem několik dobrých míčů, ale když jsem chtěl rozhodnout výměnu, tak se mi vesměs nedařilo," litoval po zápase Martin. "I když jsem podával, byl jsem pod tlakem," připustil.

Hodně pozvolna se dostával do zápasu ve druhé dvouhře Alex Corretja, který uhrál v prvním setu proti Janu-Michaelu Gambillovi jedinou hru a prohrál 1:6. Poté se však španělská jednička rozehrála k solidnímu výkonu a svého soupeře ve třech sadách za sebou přehrála. Španělé tak mají možnost už v sobotu před 10.000 diváků vybojovat poprvé po třiatřiceti letech postup do finále Davis Cupu, který nikdy nevyhráli.

Výkon svého spoluhráče z týmu ve druhém zápase ocenil Costa. "Alex odehrál velmi těžké utkání," řekl Španěl. "Nicméně to zvládl, ale nic ještě není rozhodnuto. Ještě nám k postupu do finále jeden bod chybí," uvědomuje si.

Semifinále po prvním dnu:
Španělsko - USA 2:0

A. Costa - T. Martin 6:4, 6:4, 6:4, Corretja - Gambill 1:6, 6:3, 6:4, 6:4.

Baráž o Světovou skupinu Davis Cupu po prvním dnu:
Francie - Rakousko 2:0
Escude - Melzer 6:2, 6:4, 6:2, Grosjean - Koubek 6:3, 6:2, 6:3
Švédsko - Indie 2:0
Vinciguerra - Mankad 6:3, 6:1, 6:1, Tillström - Srinath 6:2, 6:0, 6:1
Švýcarsko - Bělorusko 2:0
Bastl - Mirnyj 6:4, 7:6 (7:4), 6:2, Federer - Volčkov 4:6, 7:5, 7:6 (7:1), 5:7, 6:2
Itálie - Belgie 1:1 Gaudenzi - O. Rochus 2:6, 5:7, 3:6, Sanguinetti - Dewulf 1:6, 7:6 (7:5), 7:5, 6:0

Španělský tenista Albert Costa se raduje z vítězství nad Američanem Martinem v první dvouhře semifinále Davis Cupu

Španěl Alex Corretja ve vítězném utkání s Američanem Gambillem, jímž zvýšil vedení svého mužstva nad Spojenými státy na 2:0