Lucie Šafářová

Lucie Šafářová | foto: Reuters

Šafářová ve finále v Québeku neuspěla, Záhlavová-Strýcová vyhrála debl

• 0
V Québeku to mohl být velký český tenisový triumf. Barbora Záhlavová-Strýcová nejprve vyhrála spolu s Američankou Vaniou Kingovou čtyřhru a Lucie Šafářová poté bojovala v singlovém finále s Maďarkou Melindou Czinkovou. Nezvládla však jeho závěr.

Turnaj žen v Québeku

Dvaadvacetiletá Šafářová podlehla 6:4, 3:6 a 5:7 a na pátý titul z okruhu WTA nedosáhla.

První sadu rozhodlo jedno prolomené podání ve prospěch Šafářové, druhé dějství naopak získala stejným způsobem Czinková. Na počátku třetího setu se potom servis změnil spíše v nevýhodu, obě soupeřky ho ztratily dvakrát.

Šafářová dokázala otočit stav z 1:3 na 4:3, ale v jedenácté hře prohrála podání znovu a Czinková si už premiérový titul z okruhu WTA nenechala vzít.

Šestadvacetiletá Czinková byla nasazená jako číslo pět, těsně pod Šafářovou. Na žebříčku je jen o dvě místa za českou hráčkou. Ta se s
Maďarkou, která hraje stejně jako ona levou rukou, střetla poprvé v
kariéře. Ve finále, které trvalo dvě hodiny a 16 minut, jí k úspěchu
nepomohlo ani devět es.

Šafářová naposledy vyhrála turnaj loni ve Forest Hills, letos postoupila do finále poprvé. V Québeku si svými výkony zajistila 19 tisíc dolarů a 200 bodů do žebříčku.

Barbora Záhlavová-Strýcová byla s Vaniou Kingovou nejvýše nasazeným párem a získala čtvrtý deblový titul na okruhu WTA. Česko-americké duo v Kanadě zdolalo za rovnou hodinu 6:1, 6:3 švédsko-francouzskou dvojici Sofia Arvidssonová, Severine Brémondová-Beltrameová.

Québec - výsledky

Dvouhra - finále:
Czinková (5-Maď.) - Šafářová (4-ČR) 4:6, 6:3, 7:5

Čtyřhra - finále:
Kingová, Záhlavová-Strýcová (1-USA/ČR) - Arvidssonová, Brémondová-Beltrameová (Švéd./Fr.) 6:1, 6:3

Turnaj žen v Kuang-čou

Izraelská tenistka Šahar Peerová vyhrála turnaj v Kuang-čou. Ve finále podniku s dotací 220 tisíc dolarů porazila po setech 6:3 a 6:4 Italku Albertu Briantiovou, pro niž to byla finálová premiéra.

Peerová čekala na svůj čtvrtý titul z okruhu WTA tři roky. Po skvělé sezoně 2006, kdy kralovala v Istanbulu, Praze a Pattayi, se dostala do finále ještě předloni v Memphisu, ale neuspěla. Letos dvaadvacetiletá Izraelka došla nejdál do semifinále turnajů v Pattayi a Estorilu.

Kuang-čou - výsledky

Peerová (5-Izr.) - Briantiová (8-It.) 6:3, 6:4

Govorcovová, Pučeková (Běl.) - Dateová-Krummová, Sun Tchien-tchien (Jap./Čína) 3:6, 6:2, 10:8