Roland Garros: Petra Kvitová vs. Anett Kontaveitová

Zápas třetího kola Roland Garros komentuje Stanislav Kučera.

30-30

Přímý bod z podání.

15-30

Kontaveitová dostala Kvitovou pod tlak dobrým returnem a Češka už se z obrany nedostala.

15-15

Kvitová nyní bekhendem rozhazovala soupeřku a donutila ji zahrát do sítě.

0-15

Forhend Kvitové končí v síti.

2:1
Anett Kontaveitová

Kontaveitová snižuje, v poslední výměně třetího gamu byla agresivnější. Po krátké přestávce půjde podávat Kvitová.

40-0

Eso.

30-0

Dobrý servis a následný forhend do protipohybu.

15-0

Kontaveitová odpovídá přímým bodem z podání.

2:0
Petra Kvitová

Údery z obou stran Kvitové zatím neomylně nacházejí místečka těsně u čar.

40-0

30-0

Znovu přesně umístěný forhend, Kontaveitová se jen podívala.

15-0

Kvitová byla při svém servisu od začátku agresivnější a ukončuje výměnu přesným forhendem do rohu.

1:0

No vida, Kvitová bere soupeřce hned první servis, Kontaveitová sice vyslala tvrdý první servis a Kvitová jej jen tak tak vrátila, ale Estonka následně pokazila lehký forhend.

30-40

Třetí parádní return Kvitové a česká hráčka má brejkbol!

30-30

Další skvělý return české tenistky.

30-15

Kvitová napálila return pomalejšího druhého podání nechytatelně křížem.

30-0

Ve výměně od základní čáry byla jistější Estonka, bekhend Kvitové končí v síti.

15-0

Utkání začíná, podává Kontaveitová.

Obě tenistky už se rozehrávají, utkání za pár okamžiků začne.

Petra Kvitová bude v dnešním zápase proti Estonce Anett Kontaveitové usilovat o čtrnáctou výhru v řadě. Česká tenistka porazila svou dnešní soupeřku v obou dosavadních vzájemných duelech. Před deseti měsíci na turnaji v Cincinnati prohrála Kvitová první set hladce 1:6, následně uspěla v tiebreaku a rozhodující set ovládla 6:3. Před necelým měsícem v osmifinále v Madridu česká hráčka rovněž ztratila první set (6:7), zbylá dvě dějství ale ovládla shodně 6:3. Dnešní konfronatce tedy slibuje vyrovnaný průběh.

Krásné sobotní dopoledne, vítejte u online reportáže z utkání třetího kola antukového grandslamu Roland Garros.

Utkání začne v 11 hodin jako první na kurtu číslo jedna.

Petra Kvitová usiluje o čtrnáctou výhru na antuce za sebou, během úchvatné série ovládla turnaje v Praze a také ve španělském Madridu.