John Isner ve finále turnaje v Newportu. | foto: AP

Po bitvě tenisového Pata a Patachona se radoval ten vyšší - Isner

• 0
Kuriózní finále nabídl tenisový turnaj ATP v americkém Newportu. Na tamní trávě se střetli "obr" John Isner a "trpaslík" Olivier Rochus. Vyhrál 206 centimetrů vysoký Američan, o 39 centimetrů menšího Belgičana zdolal 6:3 a 7:6.

Ještě nikdy v historii se ve finále turnaje ATP neutkali tenisté, mezi nimiž by byl takový výškový rozdíl. Dlouhán Isner nasázel soupeři 22 es a dohromady za celý turnaj jich nasbíral 76. Po loňském titulu v Aucklandu získal svůj druhý.

Rochus první sadu prohrál 3:6, ale v druhé bojoval, seč mohl, a Isnerovi podlehl až v tie-breaku po dvou odvrácených mečbolech. Domácí tenista se tak stal vůbec prvním nejvýše nasazeným, jenž od zařazení turnaje na okruh ATP v roce 1977 získal trofej.

Tenisový turnaj mužů v Newportu

Dvouhra - finále:
Isner (1-USA) - O. Rochus (6-Belg.) 6:3, 7:6 (8:6)

Čtyřhra - finále:
Ebden, Harrison (Austr./USA) - Brunström, Shamasdin (4-Švéd./Kan.) 4:6, 6:3, 10:5

Na nasazenou jedničku nikdo na budapešťské antuce nestačil. Italská tenistka Roberta Vinciová potvrdila roli favoritky a získala už třetí titul v sezoně. Po sobotní výhře nad Klárou Zakopalovou si poradila ve finále i s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou ve třech setech 6:4, 1:6 a 6:4.

Osmadvacetiletá Vinciová a o osm let mladší Beguová se spolu utkaly poprvé a 25. hráčka světového žebříčku potvrdila roli favoritky po více než dvouhodinové bitvě. Celkově přidala do sbírky šestý triumf.

Letos před turnajem v Budapešti vyhrála Vinciová už jiný antukový podnik v Barceloně a zvítězila také na trávě v Hertogenboschi. Ve Wimbledonu nestačila v třetím kole na pozdější šampionku Petru Kvitovou.