Novák na turnaji v Halle do finále nepostoupil

Halle - Český tenista Jiří Novák se na turnaji v Halle do finále nedostal. V semifinále ho vyřadil Roger Federer, světová jednička a wimbledonský šampion a. Třetí nasazený Novák si alespoň vylepšil osobní maximum na travnatém povrchu. Federer v neděli ve finále uspěl a obhájil loňské prvenství.

"Hrál jsem tady celý týden fantasticky. Je skvělé, že jsem neztrail ani set a jasně dominoval finále," radoval se Federer.

Na konto si Švýcar připsal šestnáctý titul v kariéře, letos pátý, a třetí na trávě. Dvakrát vyhrál v Halle a jednou ve Wimbledonu, kde kraloval loni. Na tomto povrchu vyhrál už 17 zápasů po sobě.

Nejdelší vítězenou sérii na trávě drží Björn Borg, legendární Švéd neprohrál 41 zápasů za sebou.  Loni vítězstvím v Halle začal Federer cestu za wimbledonským
triumfem a svým výkonem naznačil, že by se historie mohla opakovat.

"Tady to všechno začalo a já jen doufám, že to bude pokračovat. Kdo by chtěl měnit vítěznou formulku," ušklíbl se.

Federer nedal Fishovi, který mu vzal jako jediný loni ve Wimbledonu set, ve finále ani malou naději. Skvěle podával, hrál dobře odzadu, na síti a přidal několik kraťasů. Za dvaadvacet minut nadělil soupeři v první sadě kanára. "Mardy, do toho," skandovalo osm tisíc fanoušků, i když mají Švýcara radši.

SEMIFINÁLE

Oba hráči měli před dnešním duelem vyrovnanou vzájemnou bilanci 4:4. Na tvrdých površích dominoval Federer, na antuce a v hale vítězil Novák. I

na trávě vedl Novák, který jediný duel s Federerem na tomto povrchu vyhrál - v roce 1999 v prvním kole Wimbledonu.

Turnajová jednička Federer se v nedělním finále utká s Mardym Fishem. Američan dnes porazil druhého nasazeného domácího Rainera Schüttlera po setech 6:4, 4:6 a 7:6.