Mardy Fish (vlevo) gratuluje Ernestsi Gulbisovi k vítězství na turnaji v Los Angeles. | foto: AP

Nenasazený tenista Gulbis dotáhl spanilou jízdu turnajem v LA k titulu

• 7
Lotyšský tenista Ernests Gulbis se blýskl vítězstvím na turnaji v Los Angeles. Také zásluhou finálové výhry nad nejvýše nasazeným Mardym Fishem 5:7, 6:4 a 6:4 se posune o 29 míst na žebříčku ATP. Hráč z Pobaltí získal druhý titul v kariéře.

Vybojoval ho z pozice nenasazeného hráče, stejně jako před čtyřmi lety na stejném podniku s názvem Farmers Classic Radek Štěpánek.

Dvaadvacetiletý Gulbis přitom vstupoval do turnaje s pěti prohrami za sebou, jenže se dostal  do výborné formy a ve čtvrtfinále si získal respekt vyřazením argentinské dvojky Juana Martina del Potra. V boji o stříbrnou trofej ho nezastavil ani domácí favorit a osmý hráč světa Fish.

Pouze do sítě byl schopen vrátit Mardy Fish míček od Ernestse Gulbise. Stejně jako tento okamžik skončilo i samotné finále turnaje v Los Angeles.

Ernests Gulbis ve finále na turnaji v Los Angeles. Lotyšský tenista se prezentuje jedním s úderů, které mu pomohly i k triumfu.

"Ohromně jsem si posílil sebevědomí. Už jsem přestával věřit, že dokážu porážet ty nejlepší hráče," radoval se Gulbis poté, co vyhrál finále po dvou hodinách a 43 minutách a obdržel šek na 113 000 dolarů.

I svůj premiérový titul loni získal na americkém betonu, a to v Delray Beach. V pořadí ATP si polepšil z 84. místa na 55.

Turnaj mužů v Los Angeles - výsledky

Dvouhra - finále:
Gulbis (Lot.) - Fish (1-USA) 5:7, 6:4, 6:4.

Čtyřhra - finále:
Knowles, Malisse (3-Bah./Belg.) - Devvarman, Huey (Indie/Filip.) 7:6 (7:3), 7:6 (12:10)