Caroline Wozniacká na turnaj v Ponte Vedra Beach obhájila titul

Caroline Wozniacká na turnaj v Ponte Vedra Beach obhájila titul | foto: AP

Favorizovaná Wozniacká obhájila titul v Ponte Vedra Beach

• 0
Úspěšnou obhajobou titulu zakončila své vystoupení na turnaji Ponte Vedra Beach Caroline Wozniacká. Dánská tenistka ve finále porazila 6:2, 7:5 Olgu Govorcovovou z Běloruska.

Turnaj žen v Ponte Vedra Beach

Devatenáctiletá Wozniacká tak dosáhla na svůj letošní první a celkově sedmý turnajový triumf. Její o dva roky starší soupeřka jí však navzdory tomu, že je na žebříčku o 50 míst níže, kladla tuhý odpor.

Přemožitelka turnajové dvojky Aljony Bondarenkové a trojky Dominiky Cibulkové vedla v druhém setu 4:1 a ještě za stavu 5:4 měla setbol, ale bekhendovým volejem do sítě ho zahodila.

V desátém gamu se hrálo 22 míčků, Govorcovová ho zakončila jednou ze svých osmi dvojchyb v zápase.

Dvouhra - finále:
Wozniacká (1-Dán.) - Govorcovová (Běl.) 6:2, 7:5.

Turnaj mužů v Houstonu

Argentinský tenista Juan Ignacio Chela vyhrál
antukový turnaj v Houstonu. Ve finále porazil domácího Sama Querreyho 5:7, 6:4, 6:3 a dočkal se svého prvního titulu za posledních pět let.

Celkově je to jeho pátá trofej kariéry. Finále začal lépe třetí nasazený Američan, který využíval své velké postavy a dominoval na servisu.

Postupně se však začal prosazovat Chela, který potvrzoval, že je specialistou na pomalý povrch, na kterém získal všechny čtyři předchozí tituly. Soupeři navíc přestalo jít podání, a tak Argentinec po téměř dvou a půl hodinách mohl slavit.

Za vítězství si Chela připsal prémii 80 tisíc dolarů (asi 1,5 milionu korun) a 250 bodů do žebříčku ATP.

Semifinále
Sam Querrey si účast vybojoval v tříhodinovém duelu s krajanem Waynem Odesnikem, kterého zdolal 7:6, 1:6 a 7:5.

Také Chela měl za soupeře krajana, turnajovou šestku Horacia Zeballose porazil 7:5 a 6:2.

Chela čeká na svůj pátý turnajový titul už tři roky. Antukový specialista se naposledy radoval v Acapulku a také jeho tři ostatní triumfy jsou z turnajů hraných na pomalém povrchu.

To Querrey naopak vyznává tvrdý povrch, na kterém získal všechny tři tituly, ten poslední letos v únoru v Memphisu.

Dvouhra - semifinále:
Chela (Arg.) - Zeballos (6-Arg.) 7:5, 6:2.
Čtyřhra - finále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Huss, Moodie (3-Austr.) 6:3, 7:5.
Chela (Arg.) - Querrey (3-USA) 5:7, 6:4, 6:3.

Turnaj žen v Marbelle

Italka Flavia Pennettaová vyhrála tenisový turnaj v Marbelle. Ve finále porazila Španělku Carlu Suárezovou 6:2, 4:6 a 6:3 a připsala si devátý triumf v kariéře.

Flavia Pennettaová

Carla Suarezová

Osmadvacetiletá Italka, která se postaví za dva týdny proti českým reprezentantkám v semifinále Fed Cupu, začala finálový duel suverénně, po zisku prvního setu však rychle ztratila servis a zanedlouho i prohrála jediný set v turnaji.

O sedm let mladší soupeřku nakonec přetlačila v sedmém gamu rozhodující sady a brejk potvrdila i v dalších dvou hrách.

Pennettaová (2-It.) - Suárezová (8-Šp.) 6:2, 4:6, 6:3
Erraniová, Vinciová (3-It.) - Kondratěvová, Švedovová (Rus./Kaz.) 6:4, 6:2

Turnaj mužů v Casablance

Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka vyhrál antukový turnaj v Casablance. Ve finále porazil Rumuna Victora Haneska 6:2, 6:3 a potvrdil tak pozici nejvýše nasazeného hráče.

Na druhý turnajový titul čekal čtyři roky, během nichž prohrál finálový souboj na okruhu ATP celkem pětkrát.

V dnešním duelu svého soupeře jasně převyšoval a jedinou slabší chvilku si vybral až za stavu 5:1 v druhém setu, kdy prohrál své podání. Sám však stejnou mincí oplatil soupeři čtyřikrát a raduje se z finanční prémie 72.150 eur.

Wawrinka zároveň proti Haneskovi snížil negativní bilanci vzájemných zápasů na 1:2. Oba předchozí duely z let 2004 a 2008 se rovněž hrály na antukovém povrchu.

Wawrinka (1-Švýc.) - Hanescu (3-Rum.) 6:2, 6:3
Lindstedt, Tecau (3-Švéd./Rum.) - Bopanna, Kúreší (Indie/Pák.) 6:2, 3:6, 10:7