BEZ PROBLÉMŮ. Srbský tenista Novak Djokovič v utkání Davis Cupu proti Belgii.

BEZ PROBLÉMŮ. Srbský tenista Novak Djokovič v utkání Davis Cupu proti Belgii. | foto: AP

Djokovič zkritizoval kurt, pak snadno přiblížil Srby k postupu

• 0
První hráč světa Novak Djokovič přiblížil srbským tenistům na dosah postup do čtvrtfinále Davisova poháru. V utkání v Belgii získal vítěz Australian Open hostům vedení 2:0 jasnou výhrou nad Oliverem Rochusem 6:3, 6:2 a 6:2. V první dvouhře Viktor Troicki otočil zápas s Davidem Goffinem, s nímž hladce prohrál úvodní dvě sady.

Po přesunu ze slunného Melbourne do haly v Charleroi si Djokovič stěžoval na antukový kurt, který označil za nebezpečný a nejhorší, na jakém kdy stál. V zápase se 127. hráčem světa Rochusem se na kluzkém kurtu dlouho nezdržel a po hodině a 31 minutách utkání ukončil.

Dvoubodové vedení má po prvním dnu i tým Kazachstánu, který může být dalším soupeřem českých tenistů. Doma v Astaně neztratili Andrej Golubjov a Jevgenij Koroljov s rakouskými soupeři Andreasem Haiderem-Maurerem a Jürgenem Melzerem ani set. Obě dvouhry vyhráli také Francouzi v souboji s Izraelem.

Švýcarsko - Česko 1:1

Smolně začal pro německé tenisty zápas s Argentinou v Buenos Aires, když Philipp Kohlschreiber musel kvůli zranění levého stehna vzdát úvodní dvouhru s Carlosem Berlocqem v rozhodujícím pátém setu, v němž vedl 5:4.

"Nemohl jsem uvěřit tomu, co se děje," řekl Berlocq po utkání v 32 stupních Celsia, v němž tenisté bojovali na kurtu přes čtyři hodiny. Kohlschreiber má podle fyzioterapeuta nejspíš natržený sval. "Neudělám ani krok. Je to hodně hořké pro mě i tým," uvedl devatenáctý hráč světa, jenž se vrátil do daviscupového výběru po dvou letech.