Benešová je v Los Angeles ve druhém kole

• 1
Los Angeles - Druhá česká reprezentantka na tenisovém turnaji v Los Angeles postoupila do druhého kola. Iveta Benešová byla úspěšnější než Barbora Strýcová a v úvodním zápase nezaváhala. Porazila domácí Abigail Spearsovou ve dvou setech a v dalším zápase se utká s její krajankou Chandou Rubinovou.

Postup již do třetího kola si zajistily nasazené hráčky, které měly na úvod volný los.

Nejpřesvědčivější výkon podala turnajová dvojka Venus Williamsová, která ztratila v duelu se svou krajankou Ashley Harkleroadovou pouze tři hry.

Frazierová (15-USA) - Schettová (Rak.) 6:4, 6:4
Parraová- Santonjaová (Šp.) - Barnaová (Něm.) 6:0, 7:6 (7:2)

TURNAJ V INDIANAPOLISU

Souboj v druhém kole na podniku ATP, jenž je dotován 600 tisíci dolary, již má za sebou i čtvrtý nasazený Paradorn Srichaphan. Ten si poradil ve dvou setech s Francouzem Thierrym Ascionem.

Jan Hernych postoupil do třetího kola a bude hrát s Chorvatem Ivanem Ljubičičem. Českému tenistovi roli ulehčil Sjeng Schalken, který musel zápas na počátku druhého setu skrečovat.

První sadu vyhrál Hernych nad sedmým nasazeným Nizozemcem 7:5, v druhém dějství vedl 1:0.

Výsledky:

Hernych (ČR) - Gambill (USA) 6:4, 3:0 skreč
De Voest (JAR) - Arthurs (Austr.) 7:6 (8:6), 6:1
Reid (Austr.) - Llodra (Fr.) 4:6, 6:3 3:0 skreč
De Chaunac (Fr.) - Dupuis (Fr.) 2:6, 7:5, 6:4
Okun (Izr.) - Lu Jen-hsun (Tchaj-wan) 6:3, 6:1
Morrison (USA) - Benneteau (Fr.) 6:4, 7:6 (8:6)
Carraz (Fr.) - Sargsian (Arm.) 6:3, 6:3
Santoro (Fr.) - I Hjong-tchek (Kor.) 6:3, 4:6, 6:4
Bogomolov (USA) - Carlsen (Dán.) 6:4, 6:4.
Dvouhra 2. kolo:
Srichaphan (4-Thaj.) - Ascione (Fr.) 7:6 (7:4), 6:1
Ljubičič (10-Chorv.) - Ram (USA) 6:2, 6:3
Hernych (ČR) - Schalken (7-Niz.) 7:5, 1:0 skreč
Reid (Austr.) - Dent (9-USA) 6:1, 7:5
Beck (SR) - Mirnyj (13-Běl.) 6:4, 7:6 (7:5)
Bogomolov (USA) - Söderling (16-Švéd.) 6:2, 6:2
Okun (Izr.) - Enqvist (Švéd.) 7:6 (9:7), 2:6, 7:6 (7:5)

TURNAJ V KITZBÜHELU

Radek Štěpánek získal na turnaji v Kitzbühelu skalp devátého nasazeného hráče Irakliho Labadzeho z Gruzie.

Český tenista zvítězil 6:2 a 7:6 a může se těšit na zápas třetího kola. V něm se střetne s vítězem utkání mezi Španělem Oscarem Hernandezem a Marianem Zabaletou z Argentiny.

Zabaletův krajan Gaston Gaudio dnes ve druhém kole vystavil stop Ivu Minářovi. Vítěz French Open byl nad síly českého hráče, kterého porazil 6:4 a 6:1.

Tomáš Berdych potvrdil pozici nasazeného hráče a přešel do třetího kola. Český tenista měl na úvod turnaje volný los a nyní porazil Itala Potita Staraceho 6:2 a 7:5.

František Čermák skončil v druhém kole. Nad síly českého tenisty byl David Sanchez ze Španělska, který zvítězil ve třech setech 6:4, 5:7 a 6:4.

Do třetího kola postoupil třetí nasazený Nicolas Massu z Chile, o postup do čtvrtfinále utká s Tomášem Berdychem.

Svého protivníka pro další kolo zná i Radek Štěpánek, čeká na něj turnajová pětka Mariano Zabaleta z Argentiny.

Výsledky:

Štěpánek (ČR) - Labadze (9-Gruz.) 6:2, 7:6 (7:1)
F. Lopez (4-Šp.) - Koubek (Rak.) 3:6, 6:3, 6:4
Schüttler (1-Něm.) - Seppi (It.) 3:6, 7:6 (15:13), 6:0.
Čtyřhra - 1. kolo:
Arnold, Garcia (Arg.) - Cibulec, Pála (ČR) 6:0, 6:7 (4:7), 6:3.

TURNAJ V UMAGU

Španělský tenista Carlos Moya se těší v Chorvatsku obrovské popularitě a dočkal
se nejvyššího státního vyznamenání za propagaci země v zahraničí. Sedmadvacetiletý hráč, jenž při deseti startech na turnaji v Umagu čtyřikrát triumfoval, převzal ocenění z rukou prezidenta Stjepana Mesiče.

"Moya se do Umagu vracel dokonce i v letech, kdy mnozí naši zemi opustili ze strachu z války, a dokázal tak, že je opravdovým přítelem sportu a Chorvatska," řekl Mesič při slavnostním ceremoniálu v prezidentském paláci v Záhřebu.

Bývalý vítěz French Open si vyznamenání velice váží. "Jezdím sem už deset let a doufám, že se budu vracet ještě dalších deset let," poděkoval Moya.

Turnaj v jadranském letovisku Umagu je součástí ATP Tour už patnáct let, mnoho hráčů ale po osamostatnění Chorvatska odmítalo v letech 1991 až 1995 do země jezdit kvůli ozbrojeným konfliktům mezi chorvatskými jednotkami a etnickými Srby.

Ani prohraný první set nezabránil českému tenistovi Jiřímu Novákovi v postupu do
čtvrtfinále turnaje v Umagu. Druhý nasazený hráč ztratil v utkání druhého kola s Christophem Rochusem první sadu poměrem 4:6, další dva sety ale nad Belgičanem vyhrál hladce 6:3 a 6:1.

O postup do semifinále se nejlepší český tenista utká s Guillermem Garciou-Lopezem ze Španělska. Ten dnes v Chorvatsku vyřadil sedmého nasazeného Brazilce Flavia Sarettu.  Turnaj v Umagu se hraje s dotací 395.750 eur.

Výsledky:

Novák (2-ČR) - Ch. Rochus (Bel.) 4:6, 6:3, 6:1
Garcia-Lopez (Šp.) - Saretta (7-Braz.) 7:5, 6:0
Vliegen - O. Rochus (oba Bel.) 7:6 (7:3), 3:6, 6:4
Volandri (4-It.) - Serra (Fr.) 7:5, 6:0.

TURNAJ V PALERMU

Pátá nasazená hráčka Flavia Pennettaová z Itálie postoupila do druhého kola turnaje v Palermu po výhře nad bosenskou tenistkou Mervanou Jugičovou-Salkičovou.

Díky vítězství nad zkušenou Francouzkou Sandrine Testudovou jde dál i Slovenka Ludmila Cervanová, jejíž krajanka Henrieta Nagyová bude v druhém kole soupeřkou turnajové jedničky Kláry Koukalové.

Denisa Chládková si zajistila účast ve čtvrtfinále. Třetí nasazená česká hráčka porazila v druhém kole na sicilské antuce Julii Bejgelzimerovozu z Ukrajiny hladce 6:3 a 6:1.

O postup do semifinále podniku, který je dotován částkou 110 tisíc dolarů, se Chládková s domácí Antonellou Serraovou-Zanettiovou. Ta ve druhém kole
vyřadila Conchitu Martinezovou-Granadosovou ze Španělska.