Svět se zmítá v ekonomické krizi, ale sázkové kanceláře prosperují

Lidi sázet nepřestali, svého koníčku se vzdát nechtějí. | foto: Profimedia.cz

11 2009
Omezím sázení! Možná jste si to už také řekli, když se na vás ze všech stran valí varování před ekonomickou krizí. Jenomže realita je jiná: v Česku se sází víc než před rokem.

"Ekonomická krize se nás v tomto směru nedotkla. Zatím máme letos vyšší tržby než za stejné období v minulém roce," uvedl Lubomír Ježek, tiskový mluvčí sázkové kanceláře Tipsport. Objem kurzových sázek se vloni za celý rok pohyboval okolo 12 miliard korun.

Za dobrou kondici vděčí sázkové kanceláře po celé Evropě hlavně internetovému sázení, díky kterému české společnosti očekávají zvýšení tržeb až o deset procent. On-line sázení bylo v Česku spuštěno teprve v lednu.

Internetové sázení na idnes.cz

"Trh s on-line sázením se zatím s ekonomickou krizí pere velmi dobře," oddychl si v pondělí podle agentury Reuters Clive Hawkswood, šéf sdružení sázkových kanceláří RGA, pod které spadají například Betfair, William Hill, Ladbrokes, Paddy Power nebo Skybet.

Kvůli šetření se některé společnosti v zahraničí rozhodly postupně zavírat kamenné pobočky a přesouvat své služby na internet. Taková opatření se ovšem Česka zatím netýkají.

"Byla by škoda kamenné pobočky zavírat. Navíc Česká republika je specifická tím, že tam probíhají registrace pro internetové sázení," zdůvodňoval Ježek. "Myslíme, že se musí se najít symbióza mezi oběma druhy sázení."

I když se ekonomika zmítá v krizi, hazard - a speciálně internetové sázení - útlum nečeká. "Sázet se bude pořád. Není to totiž moc drahý koníček," řekl Hawkswood.

"To je moc pěkná věta. Také podle naší ankety je sázení pro naše zákazníky hlavně koníček, ne honba za penězi. I za deset nebo dvacet korun dostanete při sledování zápasu zábavu a vzrušení, o které lidem jde," doplnil Ježek.

Autor:

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz