Zlínští in-line hokejisté získali titul

Pardubice - Inlinoví hokejisté Zlína se dnes stali mistry České republiky a obhájili triumf z loňského roku. Ve finále extraligy porazili domácí Pardubice až v prodloužení gólem Karla Rachůnka. V normální hrací době vyhrál Zlín nad Východočechy 7:6 a oplatil soupeři sobotní porážku 10:6.

Ke slovu tak přišlo nastavení, které čtyřicet vteřin před koncem ukončil obránce zámořského celku New York Rangers.

Dramatická však byla i normální hrací doba. Domácí Pardubice vedly, Zlínu se podařilo zápas otočit, ale tři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny Martin Střída vyrovnal v přesilovce na 6:6. Nerozhodný výsledek přitom zajišťoval zisk titulu Pardubicím. V poslední minutě se však v početní výhodě prosadil zlínský Martin Vozdecký a muselo se prodlužovat.

Ve finále se představila vedle Karla Rachůnka řada dalších vynikajících hokejistů. Za Pardubice například chytal Dušan Salfický a v útoku hrál Aleš Hemský.

Pardubice - Zlín 6:7 (3:1, 1:2, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky:
3. P. Hemský (Střída), 11. Koudelka (Heřman), 12. Heřman, 17. P. Hemský, 42. Heřman (Koudelka), 45. Střída (P. Hemský) - 3. I. Rachůnek (K. Rachůnek), 19. I. Rachůnek (K. Rachůnek), 22. Zacha (Vozdecký), 31. Zavrtálek (Veselý, P. Vykoukal), 32. I. Rachůnek, 34. Zavrtálek (M. Provazník), 48. Vozdecký. Rozhodčí: Würtherle,Rozlílek.
Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 500.

Prodloužení o titul: Pardubice - Zlín 0:1
Branka a nahrávka: 10. K. Rachůnek (I. Rachůnek).
Sestavy:
Pardubice:
Salfický - A. Hemský, Mojžíš, Střída, J. Provazník, T. Píša, Vybíral - P. Hemský, Joudal, Heřman, Koudelka, Sekera, Horák, Rohlík.
Zlín: Málek - Zavrtálek, Suhrada, Zacha, M. Provazník - P. Vykoukal, Veselý, Horáček, Ševčík, Vozdecký, K. Rachůnek, I. Rachůnek.

Ve finále in-line hokejové ligy si v dresu Pardubic zahrál také Dušan Salfický.