Žemlička opět zazářil

-
Galapředstavení sparťanského veterána Žemličky pokračovalo i v pražském derby. Pětatřicetiletý útočník zavelel k ofenzivní smršti hned ve 2. minutě, kdy naservíroval puk Zelenkovi. Matador se poté trefil i sám, v posledních dvou duelech nasbíral osm bodů a nadšené publikum mu dlouho aplaudovalo. Po Zelenkově trefě vystřídal brankáře Málka Blažek, jenž zabránil totálnímu debaklu. Vleže si poradil s dorážkou Broše a lapačkou pokryl i střelu Výborného. Naprostou slávistickou marnost symbolizoval kouč Beránek, který po neúspěšných sólech Kucharčíka a Skořepy zlostně praštil do plexiskla. Jediný gól hostí vstřelil po netaktickém vyjetí gólmana Břízy Skořepa.

Branky a nahrávky: 2. Zelenka (Žemlička, Hlinka), 19. Žemlička (Hlinka, Ptáček), 21. Zelenka (Hlinka, Ptáček), 41. Výborný (Sýkora), 56. Nedvěd (Eiselt, Broš) - 24. Skořepa (J. Kopecký, Kucharčík). Rozhodčí: Haber. Vyloučení: 1:4. Diváků: 8472. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0. Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 5:1.

Sparta: Bříza - Sýkora, Kučera, Ptáček, Šrek, Nedvěd, Benýšek - Výborný, Martinec, Novák - Zelenka, Hlinka, Žemlička - Kratěna, Broš, Eiselt, od 50. min. navíc Havelka a Slanec.

Slavia: Málek - Novák, Škuta, Krajíček, Slavík, Hejda, Kolařík - Jantovský, Boháč, Sup - J. Kopecký, Kucharčík, Skořepa - Sochor, Hrbek, Geffert - od 41. Dlouhý, Tomica, Hájek.