Záruba skončil čtvrtý na MS v maratonu

Bergen - Těsně pod stupni vítězů skončil kajakář Radek Záruba na MS v kanoistickém maratonu na norském jezeře Nordaasvannet. Za bronzovou příčkou zaostal o více než dvě minuty. Závod na 37 kilometrů se startem a cílem poblíž královské rezidence Gamlehaugenu vyhrál o jedinou vteřinu Španěl Manuel Busto Fernandez před Michaelem Kongsgaardem z Dánska.

Tomáš Ježek, závodící trenér reprezentace, do cíle nedojel. Navázat na předchozí medailové úspěchy Pavla Bednáře nedokázal mezi kanoisty Jakub Černý, který byl hodnocen až dvanáctý s půlhodinovou ztrátou na vítězného Maďara Edvina Czabaie.

Závod kajakářek bez české účasti vyhrála někdejší mistryně Evropy a dosud 'pouze' vicemistryně světa Elisabetta Introiniová z Itálie.

Mezi juniory dosáhl nejlepšího českého umístění sedmý Tomáš Hrůza. V neděli pokračuje šampionát závody deblových posádek.

VÝSLEDKY

K1
Muži:
1. Fernandez (Šp.) 2:42:03, 2. Kongsgaard (Dán.) -1, 3. Rubenstein (JAR)  1:27, 4. Záruba (ČR) -3:42, 5. Stott (JAR) -3:43, 6. Jambor (Maď.) -3:45.
Junioři: 1. Wycherley (Brit.) 1:31:33, 2. Lecrubier (Fr.) -1, 3. Solberg (Nor.) -1, ...20. Adam (ČR) -6:21.
Ženy: 1. Introiniová (It.) 3:03:36, 2. Gomesová (Portug.) -3, 3. Przybylská (Pol.) -3, 4. Fjeldheimová (Nor.) -4, 5. Szabóová (Maď.) -11, 6. Garciaová (Šp.) -17.
Juniorky: 1. Cicaliová (It.) 1:38:39, 2. Medveczká (Maď.) - 1:55, 3. Fraserová (Austr.) -1:57.

C1
Muži:
1. Csabai (Maď.) 3:07:51, 2. Rus (SR) -1:13, 3. Hemonic (Fr.) -2:00, 4. Campos Garcia (Šp.) -3:56, 5. Grzybowski (Pol.) - 7:29, 6. Abreu (Šp.) -7:59, ...12. Černý (ČR) -29:39.
Junioři: 1. Bandin (Šp.) 1:41:20, 2. Köver (Maď.) -33, 3. Barreiro (Šp.) -1:29, ...7. Hrůza (ČR) -9:21.