Vabroušek se cítí na premiérový titul

• 2
O první titul evropského šampiona v dlouhém triatlonu půjde zítra v dánské Fredericii zlínskému vytrvalci Petru Vabrouškovi. Osmadvacetiletý Vabroušek má letos znamenitou formu. Po historickém zisku třetího místa na světovém mistrovství v dlouhém triatlonu ve španělské Ibize, kde byl součástí bronzového týmu, vybojoval v Idaho svoji třetí účast na havajském Ironmanovi.

Vabroušek už jednu medaili z evropského šampionátu má, v roce 1999 získal stříbro v republice stále nedostižném čase 8:04:11.

Tento výkon ho zařadil ve světových tabulkách na 12. místo. V Dánsku, kde sbírá sílu od čtvrtka, je společně s Vodehnalem a Wainerem. V české výpravě je také zlínská triatletka Jana Paštěková, jednička klubu Atex TUFO Ti.

"Ve Fredericii je na programu závod s netradičními objemy: čtyři kilometry plavání, sto dvacet kilometrů kolo a třicet kilometrů běh. Myslím, že tady na titul zaútočím," oznámil z dějiště Petr Vabroušek.