Triatlonistům vládnou dál Ospalý a Frintová

Karlovy Vary - Tituly domácích šampionů v olympijském triatlonu obhájili na karlovarských tratích Filip Ospalý a Vendula Frintová. Domácí šampionát byl zároveň předposledním dílem Českého poháru, který vedou Jan Jaňour a Radka Vodičková.

Právě Jaňour se pustil na kole od odvážného úniku, který zachytil pouze karlovarský rodák Martin Krňávek. Do depa přijeli s náskokem 1:35 minuty.

Druhou skupinu přivedl favorit Ospalý, který začal pomalu stahovat ztrátu. Nejprve se dostal na první místo Krňávek, zhruba na sedmém kilometru předběhl oba rivaly Ospalý.

V závěru zmobilizoval Jaňour síly a udolal Krňávka, který stále léčí následky pádu na Světovém poháru v Kitzbühlu. Krňávek zůstává na čekací listině jako náhradník pro zářijové mistrovství světa v Hamburku. Tam si vybojoval účast podle světového žebříčku pouze Ospalý.

Mezi ženami už ve druhém plaveckém okruhu odstoupila s rozbitým zipem neoprenu hlavní favoritka Lenka Zemanová.

Z vody vylezla první Jana Jiroušková, na kole však brzy kroužila městem společně pětice medailových kandidátek. Rychle se do ní dostala i Vendula Frintová, která ztrácela po plavání 40 vteřin, naopak až v závěru z ní odpadla Vendula Trnková.

Při běhu už o triumfu Frintové nebylo pochyb, stříbro získala Vodičková a bronz Jiroušková.

Tuzemská sezona skončí posledním závodem New balance Českého poháru 1. září v Sokolově.

Muži:
1. Ospalý 1:55:36, 2. Jaňour -16, 3. Krňávek -55, 4. Kumstát (všichni Ekol Brno) -3:38, 5. Bureš (Acis Plzeň) -4:10, 6. J. Francke (Bižuterie Jablonec) -4:23.
Ženy:
1. Frintová 2.08:33, 2. Vodičková (obě Ekol Brno) -2:25, 3. Jiroušková (DTC Litomyšl) -4:44, 4. Nováková (Slávia VŠ Plzeň) 4:47, 5. Trnková (Sportprestiž Praha) -7:13, 6. Kolomazníková (E.On Tábor) -12:50.
Průběžné pořadí Českého poháru po 8 z 9 závodů:
Muži:
1. Jaňour 381,3, 2. Kumstát 373,0 3. J. Francke 354,7.
Ženy:
1. Vodičková 399,8, 2. Trnková 388,3, 3. Nováková 381,5.

Filip Ospalý vyhrál v Karlových Varech mistrovství republiky v olympijském triatlonu.