Třebíč propadla, Chomutov vede první ligu o dva body

P r a h a -
Opět o dva body vedou hokejisté Chomutova před Třebíčí po 37. kole 1. DZ ligy. Zatímco Chomutov vyhrál v Liberci, Třebíč nečekaně podlehla doma Berounu 1:5. Skvělým výkonem brankáře Sáblíka si udržela Jihlava třetí místo a stíhá čelo tabulky. Navzdory poslednímu místu přišly na stadion v Šumperku čtyři tisíce diváků, kteří se dočkali vítězství domácího týmu nad Prostějovem. V hledišti vypukly bitky mezi příznivci obou stran.

Třebíč - Beroun 1:5.

Neuvěřitelné, ale pravdivé. Třebíč, jež v předchozích jedenácti zápasech Beroun osmkrát porazila, ve dvanáctém selhala. Na co vítězové sáhli, to spadlo do branky. Branky: 60. Hlouch - 11. a 30. Slížek, 2. Cmunt, 9. Michalovič, 30. Šanda. Rozhodčí: Nečas. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 3200. Třetiny: 0:3, 0:2, 1:0.
(zej)

Rosice - Jihlava 0:2.

Hlavním strůjcem vítězství hostí byl skvělý gólman Sáblík, který chvílemi přiváděl domácí hokejisty k zoufalství. První gól vstřelili vítězové už v desáté vteřině. Branky: 1. Mokrejš, 10. Morava. Rozhodčí: Šafarčík. Vyloučení: 2:7. Diváků: 1200. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0.
(md)

Mělník - Jindřichův Hradec 3:0.

Nejlepší muž na ledě, gólman hostů Špiler, dlouho odolával, ale domácí se nakonec neúnavným útočným stylem prosadili. Branky: 15. Živný, 48. Píša, 55. Bacul. Rozhodčí: Dvořák. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváků: 1284. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.
(jr)

Liberec - Chomutov 2:3.

Domácí drželi s favoritem dlouho krok. Chomutov však dokázal trestat chyby v liberecké obraně. V závěru Liberec zabojoval a dokázal dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu, vyrovnat se mu však už nepodařilo. Branky: 46. Jenka, 56. Musil - 29. a 45. Boušek, 51. Martínek. Rozhodčí: Chlupsa. Vyloučení: 2:6, navíc Kudrna (L) 10 minut. Využití: 1:0. Diváků: 800. Třetiny: 0:0, 0:1, 2:2.
(hav)

Šumperk - Prostějov 5:2.

Vítězný tým sehrál jedno ze svých nejlepších utkání sezony. Velmi rušno bylo v zaplněném hledišti, rvačka fanoušků obou stran pokračovala i po skončení zápasu. Branky: 11. Nohejl, 23. Kučera, 27. Bařica, 34. Vozdecký, 60. Zadražil - 13. Palinek, 29. Janeček. Rozhodčí: Staněk. Vyloučení: 3:3. Diváků: 4000. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:0.
(ČTK)

Kadaň - Písek 5:2.

Rozhodl začátek druhé třetiny, kdy domácí během minuty vstřelili dva góly a zvýšili na 4:1. Píseckého brankáře Slávika poté vystřídal Pinkas. Soupeř už neměl na zvrat sílu. Branky: 12. Metlička, 20. Porák, 21. Müller, 22. Beneš, 57. Richter - 17. Míka, 53. Hovora. Rozhodčí: Souček. Vyloučení: 4:3. Diváků: 1100. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:1.
(ČTK)

Brno - Opava 4:6.

Po dvě třetiny Brno dotahovalo náskok, až se mu podařilo vyrovnat na 4:4. V obrovské šanci netrefil deset minut před koncem odkrytou branku domácí Weber a Opava zaváhání potrestala dvěma góly. Branky: 26. Duchoslav, 32. Moskal, 36. Kašík, 38. Sochorec - 2., 12. a 56. Najdek, 30. Suchánek, 32. Brančík, 58. Lhotský. Rozhodčí: Polák. Vyloučení: 8:10, navíc Svoboda (B) 10 minut. Využití: 1:0. Diváků: 2445. Třetiny: 0:2, 4:2, 0:2.