Stráník je vicemistrem světa v boulderingu

Senzací pro české barvy skončil na mistrovství světa ve sportovním lezení ve Španělsku závod v boulderingu, v němž teprve sedmnáctiletý Martin Stráník vybojoval nečekanou stříbrnou medaili. V lezení na obtížnost nevyšel Tomáši Mrázkovi útok na třetí titul mistra světa za sebou.

V Avilésu obsadil český favorit v sobotu večer třetí místo za dvojicí domácích reprezentantů.

Závod v boulderingu, extrémně obtížném lezení v malých výškách nad zemí bez lana, vyhrál Rus Dmitrij Šarafutdinov. Mezi ženami byla nejlepší Rakušanka Anna Stöhrová, Silvie Rajfová skončila třináctá.

Nejlepší v lezení na obtížnost byl Ramon Julián a druhý byl Patxi Usobiaga, Mrázek se podělil o třetí místo se Švýcarem Cédrikem Lachatem a Nizozemcem Jorgem Verhoevenem.

V soutěži žen v obtížnosti se povedlo obhájit titul Rakušance Angele Eiterové.

Český sportovní lezec Libor Hroza vybojoval osmé místo na světovém šampionátu v lezení na rychlost. Ve španělském Avilésu si v pátek večer vylepšil své umístění z minulého šampionátu o čtyři příčky.

Titul získali Číňan Čung Oi-sin a Ruska Tatjana Rujgaová.