Soupeř Slavie uspěl

B o c h u m - Fotbalisté Kaiserslauternu, soupeři pražské Slavie ve čtvrtém kole Poháru UEFA, porazili v posledním kole podzimní části německé ligy Bochum 1:0. Jedinou branku vstřelil v 37. minutě Klose, který se v poslední době dostal do výborné střelecké formy.
Fotbalisté Kaiserslauternu, soupeři pražské Slavie ve čtvrtém kole Poháru UEFA, porazili v posledním kole podzimní části německé ligy Bochum 1:0. Jedinou branku vstřelil v 37. minutě Klose, který se v poslední době dostal do výborné střelecké formy. Lokvenc ani Gabriel se v sestavě vítězů neobjevili. Podzimní mistr, Schalke s Látalem a Němcem, ztratil v Kolíně nad Rýnem během čtyř minut dvoubrankový náskok a remizoval 2:2. Kaiserslautern několikrát podržel při šancích soupeře brankář Koch. Od 81. hráli domácí bez Milinoviče, který dostal červenou kartu za faul na Kloseho. Trenér Kaiserslauternu Andreas Brehme nebyl s výkonem svých svěřenců v Bochumi spokojen. "Hráli jsme dost bídně," přiznal. "Důležité je, že se nám povedlo získat tři body. Poslední zápasy byly celkem vydařené, ten dnešní nikoli. Jsme rádi, že už je tu zimní přestávka," dodal. Mnichov porazil doma Hamburk, za který nastoupili Ujfaluši a Heinz, 2:1. Hosté se snažili vyrovnat, ale soupeřova obrana byla nedobytná. V 79. minutě nastoup il bránit náskok Týce.

Výsledky 18. kola: Unterhaching - Frankfurt 2:0 (19. Hirsch, 86. Breitenreiter), Bochum - Kaiserslautern 0:1 (37. Klose), Wolfsburg - Leverkusen 2:0 (55. Müller, 88. Nowak), Kolín - Schalke 2:2 (72. Donkov, 76. Cullmann - 12. Böhme, 34. Asamoah), Rostock - Dortmund 1:2 (57. z pen. Rydlewicz - 7. Reina, 47. Addo), Mnichov - Hamburk 2:1 (23. Bierofka, 63. Agostino - 75. Barbarez), Berlín - Bayern 1:3 (25. Preetz - 17. Santa Cruz, 33. Effenberg z pen., 61. Zickler), Chotěbuz - Brémy 3:1 (4. Kobylanski, 44. Helbig, 68. Matyus - 38. Ailton z pen.), Stuttgart - Freiburg 0:0.

1. Schalke 18 10 4 4 37:19 34
2. Mnichov 18 10 3 5 37:20 33
3. Dortmund 18 10 3 5 29:25 33
4. Leverkusen 18 9 4 5 28:21 31
5. Klautern 18 9 3 6 26:23 30
6. Berlín 18 9 1 8 37:34 28
7. Wolfsburg 18 7 6 5 36:24 27
8. Kolín 18 7 5 6 33:29 26